TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

06

10 2021

Powstają kolejne tereny rekreacyjne


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Fot. Facebook/Dariusz Zwoliński - Wójt Gminy NadarzynPowstają kolejne tereny rekreacyjne - Grodzisk News


W gminie Nadarzyn w ostatnich latach powstało sporo terenów rekreacyjnych. Jednak to nie koniec takich inwestycji w tym regionie – w budowie są kolejne.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Wójt gminy Nadarzyn Dariusz Zwoliński podkreśla, że mieszkańcy oczekują od samorządu nie tylko dobrych dróg, czy budowy kanalizacji, ale także odpowiedniego zagospodarowania terenów zielonych. – Dlatego od 2018 roku realizujemy np. program budowy ogólnodostępnych placów zabaw w każdym sołectwie, tak aby pociechy wraz z rodzicami miały łatwy dostęp do tego typu instalacji. W ciągu czterech lat nowe place zabaw powstały w: Młochowie, Strzeniówce, Nadarzynie, Walendowie, Kajetanach i Wolicy. O nowe zabawki wzbogaciły się m.in. obiekty w Ruścu, Krakowianach i Kostowcu. W przyszłym roku tego typu obiekt powstanie w Urzucie, a także nowy plac zabaw otrzyma przedszkole w Nadarzynie – poinformował w mediach społecznościowych Dariusz Zwoliński. Wójt nie omieszkał wspomnieć też o powstałych w tym roku basenach letnich w Strzeniówce, które okazały się być strzałem w dziesiątkę. Warto jednak podkreślić, że gmina jest w trakcie realizacji kilku innych inwestycji.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Podobnie jak w Grodzisku, w Nadarzynie na Pastewniku powstanie tężnia solankowa – projekt już otrzymał pozwolenie na budowę. Podobnie wygląda sprawa z boiskiem wielofunkcyjnym wraz z torem wrotkarskim i altaną rekreacyjną, które powstaną na terenie rekreacyjnym w Starej Wsi u zbiegu ulicy Tarniny i Brwinowskiej.

W trakcie budowy są pumptrack w pobliżu orlika w Ruściu. Tam wykonane są już nasypy i powoli widać kształt toru, który będzie się składał z dwóch części: dla dzieci i dorosłych. W pobliżu powstanie parking.

W parku w Młochowie zrealizowano pierwszy etap modernizacji fontanny. – Naprawione zostały zniszczone dysze wodne i ich sterowniki. Pojawiło się też oświetlenie. Prace zakończone zostaną wiosną przyszłego roku. Odnowiona fontanna wraz zrekonstruowaną oficyną zachodnią zespołu pałacowego nada już 2022 roku tej części naszego parku atrakcyjny wygląd i zapewne przyciągnie kolejnych turystów – poinformował wójt Dariusz Zwoliński.

Powstają kolejne tereny rekreacyjne - Grodzisk News
Powstają kolejne tereny rekreacyjne - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

to odwrotnie niż w grodzisku, powstają budowle deweloperskie, zamiast pozostawiać zielone tereny w mieście i pod miastem, to bydunki gminne wyburzaja i działki w przetargu sprzedają a deweloper zabudowuje takie działki na kolosy betonowe. w centrum grodziska tak jest. pod miastem łąki też się betonuje i budowy jak w maryninie, książenicach coraz bliżej lasu, i wszystkim się podoba i radnym miejskim i tym powiatowych! kiedy to się skończy?

baba Jaga
06-10-2021 10:54

Nigdy! Przyjdą następnie.

Człowiek
06-10-2021 23:05

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.