reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

19

12 2021

Powiat grodziski z budżetem na 2022 rok


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: bip.powiat-grodziski.plPowiat grodziski z budżetem na 2022 rok - Grodzisk News


Rada Powiatu Grodziskiego przyjęła uchwałę budżetową na nowy. 2022 rok. Radni byli w tej mierze jednogłośni.


Przed głosowaniem tradycyjnie przedstawiono opinię komisji rady powiatu, a także regionalnej izby obrachunkowej. Obie oceny były pozytywne, więc można było przejść do głosowania, które również przebiegło jednomyślnie – budżet na 2022 ro przyjęto 21 głosami "za".

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Po stronie dochodów zapisano sumę prawie 116,2 mln zł, wydatki zaś mają wynieść 122,3 mln. Oznacza to deficyt na poziomie ponad 6,1 mln zł, która to kwota zostanie pokryta wolnymi środkami z budżetu powiatu.

Z punktu widzenia mieszkańców tradycyjnie najważniejsza wydaje się rubryka inwestycyjna. W budżecie widnieje kwota blisko 7,6 mln zł na różnego rodzaju inwestycje. Większą część tej puli pochłoną zadania drogowe. Wymieńmy kilka.

Rozbudowa drogi powiatowej nr 1503W, czyli ul. Tarczyńskiej w Ojrzanowie, na odcinku o długości kilometra w kierunku Tarczyna. Koszt – 400 tysięcy złotych. Przebudowa drogi powiatowej nr 1505W na odcinku od Sadowej do Niedźwiedziej polegająca na rozbiórce istniejącego chodnika oraz budowie ścieżki pieszo-rowerowej. W tym przypadku koszt inwestycji oszacowano na ponad 1,2 mln zł.

Budowa kładki przez rzekę Rokitnicę ma kosztować 300 tys. zł, a kolejne 442 tysiące pochłonie modernizacja budynków przy ul. Kościuszki 30 i 32 pod przyszłą siedzibę powiatowego urzędu pracy oraz inspektoratu nadzoru budowlanego.

1,9 mln zł powiat zamierza wydać na remont pomieszczeń w budynku przy ul. Dalekiej, gdzie przeniesiona będzie cała siedziba starostwa. Chodzi o remont pierwszego piętra, przebudowę wejść oraz kontynuację budowy parkingu.

Wreszcie kosztem 567 tys. zł powiat chce kupić nowy tomograf komputerowy dla Szpitala Zachodniego. Pełna lista inwestycji i liczby proponowane do przyszłorocznego budżetu TUTAJ.

💬︎   dodaj komentarz

oby do wyborów, nigdy więcej pisu i psl w grodzisku ani radnych, ani burmistrza!

Jadzia
19-12-2021 13:48

Pani Jadziu, tu jest mowa o budżecie powiatu, na zdjęciu Starosta Grodziski, a Pani coś o Pisie, PSL i burmistrzu. Czego Pani nie zrozumiała?

Babcia
19-12-2021 15:03

a radnych pisu nie ma w powiecie? babcia nie zrozumiała

Jadzia
20-12-2021 14:51

Trzeba przyznać ze lista inwestycji powala :) to jakas kpina. Ale poczekajmy na budżet gminy grodziskiej. O ile wzrosnie zadłużenie, choć i tak ledwo wiazany jest koniec z końcem!!! Nigdy wiecej Ziemi Grodziskiej - ani w radzie powiatu, ani gminy.

Ziemia Grodziska - zeby deweloperom i kolesiom żyło sie lepiej. Za Wasze podatki
19-12-2021 21:46
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.