reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

08

08 2022

Potrącenie rowerzysty w Kozerkach. Ze złamaniem trafił do szpitala


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsPotrącenie rowerzysty w Kozerkach. Ze złamaniem trafił do szpitala - Grodzisk News


Do groźnie wyglądającego wypadku doszło dziś rano w Kozerkach. Podczas wyprzedzania kierowca toyoty spowodował czołowe zderzenie z rowerzystą. Mężczyzna z jednośladu doznał złamania nogi.


Poszkodowany to 70 latek, który w związku ze złamaniem został zabrany do szpitala. – Z ustaleń policjantów wynika, że na drodze 719 w Kozerkach, kierowca toyoty, podczas wyprzedzania, nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście jadącemu z naprzeciwka i doprowadził do czołowego zderzenia – wyjaśnia asp. sztab. Sławomir Janowiec z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–W wyniku wypadku 70-letni rowerzysta doznał złamania nogi. Został zabrany do szpitala. 25-letniemu kierowcy toyoty nic się nie stało. Obaj uczestnicy wypadku byli trzeźwi – dodał Sławomir Janowiec.

Czytelniku! Byłeś świadkiem wypadku, coś cię zirytowało lub zaskoczyło? Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników? Daj nam znać pod numerem telefonu: 691 222 230 lub pod adresem e-mail: info@grodzisknews.pl.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Tam to non stop tzw. kierowcy nie widzą rowerzystow. Moze go sloneczko razilo, albo jestesmy nie widzialni

Rowerzystka
08-08-2022 23:21

Dużo jeżdże rowerem, urlopy spędzam na rowerach, organizuje wyprawy po różnych krajach i mogę powiedzieć to z pełną odpowiedzialnością, że to jak kierowcy traktują rowerzystów w Polsce jest ewenementem. Nigdzie indziej nie spotkałem się z taką nietolerancją i łamaniem przepisów, a przede wszystkim narażaniem życia.
Mamy problem systemowy, bo na żadnym etapie edukacji, ani też na żadnym kursie się tego nie uczy. W efekcie rowerzysta jest niewidzialny. Kierowcy wyprzedzają na żyletki, nie zachowując dystansu, nie czekają na wolne miejsce na przeciwnym pasie. A co najbardziej szokujące, nawet jeśli miejsce jest i tak muszą minąć rowerzystę na 20cm, tak jakby nie potrafili inaczej.
Zapytalem raz jednego kierowcę, który po nieudolnym manewrze wyprzedzania zajechał mi drogę i zatrzymał się przede mną na poboczu bo na kogoś czekał. Manewru dokonał na pustej drodze. Nie potrafił nawet odpowiedzieć jaki błąd popełnił. I to było najbardziej smutne w tym wszystkim bo nie daje nadziei na poprawę.
Dla rowerzystów mam jedną dobrą radę. Nie jeździjcie skajem jezdni !!!!! Czym więcej miejsca zostawiacie tym częściej wyprzedzają na trzeciego wciskając się na centymetry. Zachowajcie dystans metra od brzegu jezdni. To dyscyplinuje kierowców a przede wszystkim ogranicza ryzyko wypadku.

Luk
09-08-2022 08:39

Święte słowa! Jakiś czas temu, kiedy nie było jeszcze ścieżek rowerowych, też zjeżdżałam na pobocze, gdy zbliżała się samochód. "Wyleczyłam się" z tej uprzejmości, gdy dojeżdżający TIR omal nie zdmuchnął mnie z pobocza, nie zwalniając choć odrobinę. Od tamtej pory nigdy nie ustępowałam samochodom ze swojego miejsca na drodze. Efekt? Tak, jak piszesz - kierowcy samochodów MUSZĄ zwolnić i bardziej świadomie wyprzedzają.

Babcia
09-08-2022 11:30

pokaż wszystkie komentarze (4)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.