TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

24

07 2023

Potańcówka na dechach w Adamowiźnie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: centrumkultury.euPotańcówka na dechach w Adamowiźnie - Grodzisk News


Letni kalendarz imprezowy w Grodzisku zazwyczaj pełen jest wydarzeń, a w trakcie sezonu przybywają kolejne. W najbliższą sobotę w Dworku Chełmońskich w Adamowiźnie odbędzie się potańcówka łącząca dawne tradycje ze współczesnością.


Impreza odbędzie się w ramach projektu Narodowego Centrum Kultury “Tradycja na nowo pleciona”. Początek zabawy przy muzyce na żywo 29 lipca o godz. 20.00. W repertuarze – mazurki, polki, kujawiaki, walczyki fokstroty, rzeszowskie polki przez nogę, szlagiery miejskie oraz zabawy korowodowe z Podlasia.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

A muzykę na żywo zapewni podczas zabawy zapewni zespół o nazwie Piękna Kapela. Wystąpi w składzie Marta Maślanka – cymbały; Katarzyna Szurman – harmonia; Paula Kinaszewska – skrzypce, śpiew; Bartłomiej Woźniak- bębny, banjolele, śpiew, skrzypce.

Organizatorzy zapewniają, że nie trzeba umieć tańczyć, aby dobrze bawić się w tym klimacie imprezy. Poprowadzi ją Tomasz Pękala.

Wstęp na potańcówkę jest wolny, a potrwa ona od 20.00 do 23.00.

Potańcówka na dechach w Adamowiźnie - Grodzisk Newsfoto: centrumkultury.eu


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

"Letni kalendarz imprezowy w Grodzisku zazwyczaj pełen jest wydarzeń" i zazwyczaj są one adresowane do ludzi w średnim i starszym wieku. Dominuje folklor, na Wiankach orkiestry dęte, ewentualnie promowane są tutejsze zespoły muzyczne i wyłącznie taka jest oferta miasta dla mieszkańców. A przecież mieszkają tu również ludzie młodzi. Do wielu okolicznych miejscowości zapraszane są też bardziej znane i atrakcyjne gwiazdy, w Grodzisku pamiętam czasy, że też tak było a od kilku lat jednej z najbogatszych gmin w Polsce chyba na to nie stać. Ile można na okrągło słuchać wyłącznie rodzimych kapel i orkiestry Gedeon Richter. Gdzie jest miejsce z muzyką klubową? Mam wrażenie że młodzi ludzie w tym mieście są dyskryminowani. Sam do młodych się już nie zaliczam, ale ta dysproporcja w ofercie jest bardzo wyraźna.

Tomasz
25-07-2023 01:54

Tomaszu. Moim zdaniem nie ma takich imprez np. z muzyką klubową, bo takie imprezy oprócz ludzi, którzy chcą się dobrze bawić zwyczajnie przyciągają niestety patologię. Zwykle to jest jakiś promil wśród uczestników, ale rzutuje na całą imprezę. Jak była gala sportów walki to też się działo nie fajnie w rejonie hali i na mieście.

XD
25-07-2023 02:26

XD, myślę ze to żadne tlumaczenie,duzo wiecej patologii jest wsrod osob starszych ktorzy naduzywaja alko,jesli myslimy tylko o patologii musimy zakazac wszystkiego

jamjestjan
25-07-2023 11:44

pokaż wszystkie komentarze (4)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.