TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

20

10 2021

Policjant uratował życie niemowlęcia


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Policjant uratował życie niemowlęcia - Grodzisk News


W minioną niedzielę funkcjonariusz żyrardowskiej policji uratował życie 8-miesięcznego dziecka. Sierż. sztab. Arkadiusz Zachar przeprowadził skuteczną resuscytację malucha, który już dochodzi do zdrowia w szpitalu.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Do dramatycznych scen doszło w jednym ze skierniewickich mieszkań – kobieta opiekująca się dwójką dzieci zobaczyła jak jej 8-miesięczny syn się dławi. Chłopczyk nie mógł oddychać i robił się siny. Kobieta samodzielnie próbowała udrożnić jego drogi oddechowe, ale bezskutecznie. Zadzwoniła pod numer alarmowy, a także wybiegła na klatkę schodową wołając o pomoc.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Na jej krzyk natychmiast zareagował sąsiad, policjant w Komendzie Powiatowej Policji w Żyrardowie. Mężczyzna wykazał się zimną krwią, wydobył zabawkę z przełyku dziecka i podjął skuteczną resuscytację maleństwa, które już przestało oddychać. Po chwili dzięki jego staraniom funkcje życiowe maleństwa zostały przywrócone, a na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego, który przejął dalsze czynności. Chłopczyk, syn policjanta ze skierniewickiej komendy, będącego w tym czasie na służbie, z pomocą LPR trafił na OIOM jednego z łódzkich szpitali, gdzie nadal przebywa pod opieką specjalistów – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie.

Rodzice malucha są niezwykle wdzięczni sierż. sztab. Arkadiuszowi Zacharowi, za jego błyskawiczną i skuteczną interwencję. Doceniło to również kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz komend w Skierniewicach i Żyrardowie. Komendant Miejski Policji w Skierniewicach insp. Wojciech Dworak złożył podziękowania oraz wyraził uznanie za wspaniałą postawę i uratowanie życia malutkiego Dawidka. Odczytał i wręczył sierż. sztab. Zacharowi list gratulacyjny Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.

Mały Dawidek powoli dochodzi do siebie w szpitalu, miejmy nadzieję, że jak najszybciej wróci do domu.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

SZACUN dla tego obywatela miasta Żyrardów.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mieszkaniec
21-10-2021 08:34

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.