23 03 2016

Pogorzelcy dostaną lokale zastępcze. Żmudny powrót do normalności

23.03.2016, godz.: 19:45
Pogorzelcy dostaną lokale zastępcze. Żmudny powrót do normalności
fot. OSP Grodzisk Maz.

W kilka dni po pożarach, które pozbawiły dachu nad głową przeszło 30 mieszkańców Milanówka, wszystkim pogorzelcom udało się zapewnić tzw. warunki mieszkaniowe. Część z nich przebywa u swoich rodzin i znajomych, pozostałym gmina zapewniła i opłaca pobyt w hotelu i mieszkaniach zastępczych. A to dopiero początek żmudnego powrotu do normalności…

Urzędnicy poinformowali również, że znajdują się w trakcie sporządzania listy lokali zapewniających dogodne warunki zamieszkania. Na początek rodziny miałyby w nich się znaleźć na okres trzech miesięcy. Milanowski ośrodek pomocy społecznej przekazał również każdej z rodzin jednorazowy zasiłek celowy w wysokości 500 zł na osobę. Wszyscy pogorzelcy pozostają pod opieką pracowników socjalnych. Miasto ogród podkreśla, że nie do przecenienia jest także pomoc ludzi dobrej woli z Milanówka oraz sąsiednich gmin, którzy przekazali pogorzelcom artykuły pierwszej potrzeby.

– Zebraliśmy odzież, artykuły higieniczne oraz papiernicze, które przekazane zostały pogorzelcom. Na chwilę obecną pierwsze ich potrzeby zostały zaspokojone, o kolejnych będziemy państwa informować na bieżąco – podał na oficjalnej stronie internetowej milanowski magistrat. Uruchomił już także specjalne, na którym gromadzone są dary pieniężne dla poszkodowanych rodzin.

Pieniądze można przesyłać na konto nr 68 1020 1026 0000 1502 0272 0894 (PKO BP). W tytule przelewu prosimy podać „Pomoc dla pogorzelców w Milanówku”. Jeżeli Państwa darowizna będzie składana na konkretną rodzinę, w tytule przelewu należy wpisać nazwisko rodziny.

Każdego dnia dowiadujemy się więcej również na temat budynków, które ucierpiały w pożarach. Mieszkańcy bliźniaka przy ul. Wylot chcieliby odbudować swój dom i proszą o wsparcie w postaci materiałów budowlanych. Sprawa zabytkowej willi Jolancin jest bardziej skomplikowana. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał dziś nakaz sporządzenia ekspertyzy technicznej budynku. Wykaże ona, w jakim stanie jest obiekt i co będzie z nim dalej. PINB wydał także ustną decyzję o zakazie wstępu na teren willi.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.