17

03 2024

Pogoń wygrywa rzutem na taśmę

Piłkarze Pogoni Grodzisk Mazowiecki przywieźli z Sieradza trzy punkty. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w końcówce meczu Aleksander Gajgier.

Pogoń jechała do Sieradza z zamiarem zdobycia kolejnych trzech punktów i zachowaniu miejsca na szczycie tabeli. Zwłaszcza, że rywale ostatnio nie są w najlepszej dyspozycji – zdobyli punkt z obecnie ostatnią ekipą w tabeli, a w poprzedniej kolejce przegrali aż 1:5 z Unią Skierniewice.

Jednak Warta chciała ewidentnie zmazać plamę i walczyła z drużyną Sasala bardzo dzielnie, choć to Pogoń głównie prowadziła grę, a rywale ustawieni na 30 metrze starali się kontrować. Drużyna z Grodziska próbowała zagrozić głównie przez dośrodkowania, ale zdarzały się (nieudane) próby gry kombinacyjnej w rejonie pola karnego. Pierwsza połowa raczej do zapomnienia.

W drugiej odsłonie Pogoń starała się częściej oddawać strzały i w 53. minucie taka próba przyniosła oczekiwany rezultat – Jakub Apolinarski strzelał z 16 metra, piłka trafiła w jednego z obrońców Warty stojącego na piątym metrze, obok świetnie znalazł się Damian Jaroń, który z bliska wpakował piłkę do siatki. Po stracie gola gospodarze zaczęli grać odważniej próbując odrobić straty. Piłka znacznie częściej wędrowała w pole karne Pogoni niż w pierwszych 45 minutach. W 76. minucie Bartłomiej Kręcichwost dostał świetne długie podanie w pole karne z głębi pola, kilka metrów od linii końcowej zamarkował strzał czym „położył” obrońcę Pogoni, piłka odbiła się od jego ręki i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Kręcichwost, który pewnie pokonał Dmytro Sydorenkę. Niedługo potem Warta miała okazje do wyjścia na prowadzenie, ale Abdullahi Oyedele strzelając z ostrego kąta nieznacznie chybił, a kilka minut później groźnie strzelał Kręcichwost, ale piłka poszybowała nad bramką. W 90. minucie to jednak Pogoń przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki najwyżej wyskoczył Aleksander Gajgier i głową wyprowadził gości na prowadzenie. Do końca Pogoń zwycięstwa już nie dała sobie wyrwać i zdobyła kolejne trzy punkty i utrzymała pozycję lidera.

Drugie w tabeli rezerwy Legii również wygrały swoje spotkanie (4:1) i mają tyle samo punktów co drużyna z Grodziska.

Warta Sieradz – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:2 (0:0)
Bramki: Kręcichwost 77’ – Jaroń 53’, Gajgier 90’
Warta: Miazek, Lis, Ślesicki, Adamiak, Koncewicz-Żyłka, Mielczarek (Czyżewski 84’), Jachno (Iwankiewicz 90’), Maćczak (Pluta 72’), Pietrzak, Koreeda (Oyedele 72’), Kręcichwost
Pogoń: Sydorenko, Apolinarski, Łoś, Gajgier, Skowroński, Niski (Gedek 77’), Jaroń (Lis 90’), Dias, Sommerfeld (Mazur 77’), Zinkevych (Winiarski 90’), Dzięgielewski (Odolak 59’)