18

06 2017

Pogoń pokazała moc. Wysokie zwycięstwo nad Ożarowianką

Pogoń pokazała moc. Wysokie zwycięstwo nad Ożarowianką - Grodzisk News

Piłkarze grodziskiej Pogoni w dobrych nastrojach mogą przygotowywać się do pierwszego meczu barażowego o awans do trzeciej ligi. Na zakończenie sezonu zasadniczego podopieczni Krzysztof Chrobaka aż 5:0 pokonali Ożarowiankę Ożarów.

Pogoń zwyciężyła choć wygrana nie była taka oczywista. Początek meczu należał do Ożarowianki która lepiej weszła w spotkanie. W 15 minucie od utraty gola uratował nas słupek. Od tego momentu gra się wyrównała a z każdą mijającą minutą osiągaliśmy przewagę. Jej efektem gol strzelony w 22. minucie przez Kamila Kamińskiego! Wynikiem 1-0 zostaje zakończona pierwsza połowa.

Druga część gry to już koncert Pogoni. Goście starali się jedynie przeszkadzać a jedyne zagrożenie jakie nam stwarzali to strzały z dystansu o tyle mocne co niecelne. Ze skutecznością problemu nie mieli podopieczni trenera Krzysztofa Chrobaka. W 61. minucie nasze prowadzenie podwyższył Sebastian Małkowski. W 70. minucie fantastycznym uderzeniem popisał się wprowadzony kilka minut wcześniej Sebastian Szymerski. Po tym golu bramkarz gości który głośno wyraził swoje niezadowolenie sędziemu zostaje przez niego ukarany czerwoną kartką. Od tego momentu zatem Ożarowianka grała w osłabieniu. A Pogoń nadal atakowała. W 86. minucie gola zdobył aktywny Łukasz Sierociński. Wynik ustala Michał Strzałkowski, strzelec piątego gola dla naszego zespołu.

Teraz czas barażowy dwumecz. 24 czerwca o godzinie 17.00 zagramy w Sulejówku z Victorią zaś rewanż odbędzie się w środę 28 czerwca o godzinie 18.00 w Grodzisku.

Pogoń Grodzisk - Ożarowianka Ożarów 5:0 (1:0)

Bramki: Kamil Kamiński, Sebastian Małkowski, Sebastian Szymerski, Łukasz Sierociński, Michał Strzałkowski

Skład Pogoni: Balawejder, Krajewski (45' Sierociński ), Czarnecki, Małkowski, Pietraszek, Kamiński (74' Kołodziejski ), Enow, Kołaczek ( '53 Szewczyk ), Wilanowski (64' Szymerski ), Jaroń, Strzałkowski

Skład Ożarowianki: Kłusek (70' czerwona kartka), Piel, Pomarański, Trawinśki, Rutkowski, Dębiec, Kalbarczyk, Kwiatkowski, Jabłoński, Żebrowski, Zawadzki (73' Baj).