03 01 2019

Podpiszą umowę na projekty budowy Grodziskich dróg. Kiedy realizacja?

03.01.2019, godz.: 10:45
Podpiszą umowę na projekty budowy Grodziskich dróg. Kiedy realizacja?
fot. Urząd Gminy Grodzisk Maz.

Grodzisk jutro (4 stycznia) podpisze umowę z firmą, która projekty budowy ulic w gminie. Gdy dokumentacja będzie gotowa, na jej podstawie magistrat zabierze się za za budowę łącznie ponad półtora kilometra tras lokalnych.

Prace projektowe mają objąć ul. Jesienną w Opypach  z uwzględnieniem ul. Pałacowej od skrzyżowania z ul. Jesienną do skrzyżowania z ul. Mazowiecką (około 350 m), Letnią w Opypach z uwzględnieniem ul. Gilewicza od skrzyżowania z ul. Mazowiecką do skrzyżowania z Letnią (około 450 m), Wiosenną w Opypach od ul. Jesiennej do ul. Przedwiośnie (około 200 m), Deotymy w Grodzisku (około 80 m), działki drogowej przy ul. Wólczyńskiej w Grodzisku (90 m), Topolowej w Grodzisku (500 metrów). Projekt ma także zakładać budowę zatoki postojowej na ul. Marylskiego w Książenicach oraz chodnika w Chrzanowie Dużym (380 metrów).

Prócz wykonania nawierzchni w dokumentacji ujęte zostanie również budowa odwodnienia. Termin wykonania dokumentacji projektowej, złożenie wniosku i uzyskanie pozwolenia na budowę lub zgłoszenie zamiaru prowadzenia robót budowlanych to maksymalnie 360 dni od daty podpisania umowy, z zastrzeżeniem, że w przypadku ul. Deotymy termin ten wynosi 150 dni. A kiedy budowa?

– Będziemy chcieli ogłaszać przetargi od razu po otrzymaniu dokumentacji dotyczącej danej drogi. JEsty to jednak przyszłoroczna perspektywa – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.