28 07 2020

Podkowiańskie drogi do przebudowy

28.07.2020, godz.: 11:20
Podkowiańskie drogi do przebudowy
fot. arturtusinski-podkowa.pl

Niedawno przeprowadzono modernizację ul. Helenowskiej w Podkowie. Teraz gmina ogłosiła przetarg na przebudowę dwóch kolejnych dróg, które dziś pozostawiają wiele do życzenia.

Przetarg dotyczy przebudowy ulicy Grabowej na odcinku od Bukowej do Sosnowej. Ulica będzie miała minimalną dopuszczoną szerokośc 4,5m – W drodze zostanie ochronione drzewo rosnące w skrajni jezdni, na tym odcinku będzie wykonany azyl drogowy (zwężenie jezdni) oraz w drugim miejscu w celu spowolnienia ruchu – poinformował burmistrz Artur Tusiński na swoim blogu.

Druga ulica zakwalifikowana do przebudowy, to Sosnowa na odcinku od Bukowej do Modrzewiowej wraz z wyniesionym skrzyżowaniem. Obie ulice znajdą się w strefie zamieszkania, gdzie pieszy będzie miał pierwszeństwo przed pojazdami, na obu także zaplanowano nawierzchnię asfaltową – dodał.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.