TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

22

04 2015

Podkowiańska Dycha ? więcej niż bieganie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Podkowiańska Dycha ? więcej niż bieganie - Grodzisk NewsREKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Miłośnicy biegów ulicznych staną do rywalizacji w biegu głównym na 10 km i biegu towarzyszącym na 2,9 km. Przy czym ten drugi dystans poznaczony będzie dla osób, które nie biegają regularnie na co dzień i mają pewne problem z poruszaniem się. ? Pobiegną zawodnicy o różnych potencjałach, materializując jedno przesłanie: ideę integracji społecznej osób niepełnosprawnych. Zależy nam na przeprowadzeniu społecznej kampanii poświęconej pokonywaniu barier mentalnych związanych z niepełnosprawnością. Chcemy budować społeczeństwo, gdzie światy ludzi niepełnosprawnych i zdrowych współistnieją razem, a nie obok siebie ? podkreślają ludzie z Podkowiańskiego Towarzystwa Biegowego, organizatora imprezy.

Nie zapomniano również o najmłodszych. Dzieci do lat 13 będą mogły przebiec dystans 400 i 800 m w swoich kategoriach wiekowych. Chętni do wzięcia udziału w zmaganiach biegowych mogą się jeszcze zapisać. Są miejsca we wszystkich kategoriach, jednak ich liczba szybko maleje, dlatego nie warto zwlekać z rejestracją. Szczegóły TUTAJ. Poniżej zaś zamieszczamy przebieg tras dwóch głównych biegów.

...

Ponadto w Parku Miejskim rozstawi się miasteczko biegowe, w którym każdy sympatyk aktywności fizycznej znajdzie coś dla siebie. Będą pokazy brazylijskiego jiu-jitsu dla dzieci, prezentacja karate tradycyjnego, zajęcia MultiCross i CrossFit oraz rozgrzewka dla biegaczy prowadzona przez profesjonalnego trenera. Po raz pierwszy odbędą się zajęcia z gry w golfa ? uczestnicy poznają podstawy gry, dowiedzą się co to jest putt, approach oraz drive.

Do dyspozycji będą fizjoterapeuci, którzy udzielą porad i podpowiedzą m.in. jak zmniejszyć pojawiające się dolegliwości bólowe. Dietetycy będą dokonywać pomiaru składu masy ciała i na podstawie wyników udzielać wskazówek żywieniowych wszystkim zainteresowanym. Będzie można sprawdzić się w siedmiu krótkich testach (wg metody FMS ? Functional Movement Screen), na podstawie których biegacze (bądź osoby uprawiające inny sport) będą mogli otrzymać indywidualne plany treningowe.

Nad stawem rozłoży się klub Szarża z końmi, na których dzieci będą mogły pojeździć pod opieką instruktora. Przewidziane są gry rodzinne, zespołowe (siatkówka) i wiele innych atrakcji.

Patronem medialnym III Podkowiańskiej Dychy jest portal GrodziskNews.pl.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.