TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

27

03 2016

Podkowa i WKD porozumieją się ws. ścieżki rowerowej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Podkowa Leśna szykuje się do budowy ścieżki rowerowej biegnącej od stacji WKD Podkowa Leśna Główna do rezerwatu przyrody Parów Sójek. Aby umożliwić przedsięwzięcie od strony formalnej miasto ogród podpisze z kolejarzami porozumienie w sprawie wykorzystania gruntów pod inwestycję.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Podczas ostatniej sesji rady miasta, podkowiańscy rajcy przyjęli uchwałę zezwalającą burmistrzowi na zawarcie porozumienia z wukadką.

? Projekt ścieżki został opracowany kilka lat temu, ale tkwił niejako w zawieszeniu, ponieważ jego wykonawca skierował przeciw miastu sprawę do sądu. Powód był taki, zapłacono. Gdy zostałem burmistrzem, przystąpiłem do rozmów z projektantem, by porozumieć się pozaprocesowo. Oczywiście uznaliśmy jego roszczenia i jako miasto ogród nabyliśmy prawa do projektu ścieżki ? opisuje dość skomplikowaną historię tej drogi rowerowej Artur Tusiński, włodarz Podkowy. ? Jeśli zaś chodzi o porozumienie zawarte z WKD, to jest kwestia odnowienia uzgodnień, które przez te lata wygasły ? dodaje.

Tusiński zaznacza jednocześnie, iż to pierwsze z całego szeregu porozumień, które Podkowa zamierza podpisać z Warszawską Koleją Dojazdową. ? Będziemy sukcesywnie zawierać porozumienia w kwestii zajęcia wybranych fragmentów terenu, gdy będziemy wiedzieli, jaki akurat fragment ścieżki wybudujemy. A budowa dróg rowerowych w dużej mierze zależeć będzie od finansów. Bardzo liczymy na dofinansowania w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. A z tym sprawa powinna się wyjaśnić w tym roku ? wyjaśnia burmistrz.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.