TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

11 2015

Podkowa: Czas na rewitalizację Parku Miejskiego


Grodzisk News


Podkowa: Czas na rewitalizację Parku Miejskiego - Grodzisk News


Małymi kroczkami, powoli ? ale do przodu. Tak można najkrócej opisać poczynania podkowiańskich włodarzy w kwestii długo wyczekiwanej rewitalizacji Parku Miejskiego.  Podkowy nie stać na razie, aby przeprowadzić inwestycję od razu w całości, jednak zdaje się, iż może się to udać ?po kawałku?.


reklama Grodzisk Mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jakiś czas temu udało się wygospodarować pieniądze na oczyszczenie dna parkowego stawu. To zaledwie cząstka modernizacji, w której skład wchodziłyby także remonty mostków, przepustów i wszystkich innych betonowych elementów. Magistrat szacuje ją na około 1,3 mln zł. A to i tak nie wszystko, ponieważ do tego doliczyć należy zadania polegające chociażby na uporządkowaniu i aranżacji zieleni, wymianie oświetlenia i elementów małej architektury.

Konsekwencja w poszukiwaniu środków ostatnio dała jednak owoce w postaci dofinansowania. 100 tys. zł na pielęgnację drzew w parku przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Burmistrz Podkowy Artur Tusiński mówi wprost: to początek odnowy oblicza parku, którą miasto chce kontynuować w 2016 r.

? W ramach tej kwoty zostaną wykonane prace pielęgnacyjne i konserwacyjne drzewostanu, tym samym już w tym roku rozpoczniemy długo oczekiwaną przez mieszkańców rewitalizację Parku Miejskiego. Obecnie aktualizowana jest dokumentacja, która pozwoli wraz z początkiem przyszłego roku na złożenie wniosków na dofinansowanie zadań inwestycyjnych w parku ? zapowiada podkowiański włodarz.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.