TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

09

11 2015

Podkowa: Czas na rewitalizację Parku Miejskiego


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Małymi kroczkami, powoli ? ale do przodu. Tak można najkrócej opisać poczynania podkowiańskich włodarzy w kwestii długo wyczekiwanej rewitalizacji Parku Miejskiego.  Podkowy nie stać na razie, aby przeprowadzić inwestycję od razu w całości, jednak zdaje się, iż może się to udać ?po kawałku?.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jakiś czas temu udało się wygospodarować pieniądze na oczyszczenie dna parkowego stawu. To zaledwie cząstka modernizacji, w której skład wchodziłyby także remonty mostków, przepustów i wszystkich innych betonowych elementów. Magistrat szacuje ją na około 1,3 mln zł. A to i tak nie wszystko, ponieważ do tego doliczyć należy zadania polegające chociażby na uporządkowaniu i aranżacji zieleni, wymianie oświetlenia i elementów małej architektury.

Konsekwencja w poszukiwaniu środków ostatnio dała jednak owoce w postaci dofinansowania. 100 tys. zł na pielęgnację drzew w parku przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Burmistrz Podkowy Artur Tusiński mówi wprost: to początek odnowy oblicza parku, którą miasto chce kontynuować w 2016 r.

? W ramach tej kwoty zostaną wykonane prace pielęgnacyjne i konserwacyjne drzewostanu, tym samym już w tym roku rozpoczniemy długo oczekiwaną przez mieszkańców rewitalizację Parku Miejskiego. Obecnie aktualizowana jest dokumentacja, która pozwoli wraz z początkiem przyszłego roku na złożenie wniosków na dofinansowanie zadań inwestycyjnych w parku ? zapowiada podkowiański włodarz.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.