TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

06

05 2016

Pociąg 39 WE odebrany przez wukadkę


Grodzisk News


Pociąg 39 WE odebrany przez wukadkę - Grodzisk News


Pierwszy skład typu 39 WE wyprodukowany dla Warszawskiej Kolei Dojazdowej pomyślnie przeszedł odbiory techniczne. Oznacza to, że będzie mógł przewozić pasażerów od 28 maja, kiedy to wukadka planuje przełączenie napięcia 3000 V.


reklama Grodzisk mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Ostatnim sprawdzianem dla pojazdu przygotowanego przez nowosądecki Newag był przejazd testowy. Decydował on o tym czy pociąg zostanie odebrany przez wukadkę, czy może jednak przewoźnik zgłosi jakieś zastrzeżenia.

? Potwierdzamy, że skład został już odebrany przez WKD. Przejazd testowy odbył się 25 kwietnia na trasie Pruszków ? Koluszki ? Pruszków. Na linii WKD jazdy testowe będą realizowane w najbliższym czasie w celu sprawdzenia systemu zasilania 3 kV w sieci trakcyjnej pojazdami typu 33WE i 39WE ? mówi nam Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Pierwsze, testowe załączenie napięcia 3000 V w sieci trakcyjnej WKD odbyło się w nocy z 30 kwietnia na 1 maja. ?  Było ono połączone z przejazdem pociągu służbowego z wykorzystaniem elektrycznego zespołu trakcyjnego EN97-001 na odcinku Grodzisk Mazowiecki Radońska ? Komorów i z powrotem. Natomiast sprawdzenie pojazdu 39WE-001 zostało ograniczone do terenu lokomotywowni w Grodzisku Mazowieckim. Obie próbne jazdy wypadły pozytywnie ? wyjaśnia Kulesza. ? Kolejne próby załączenia napięcia 3 kV w różnych konfiguracjach zasilania jak i jazdy testowe będą kontynuowane podczas nocnych przerw w kursowaniu pociągów. Równolegle prowadzone są pomiary prądów zwarciowych i napięć rażenia przez Instytut Kolejnictwa z Warszawy ? dodaje.

Skład 39 WE to sześcioczłonowy w pełni klimatyzowany pojazd o długości 60 metrów. Składa się z dwóch jednoprzestrzennych części po trzy człony każda. Pomieści łącznie 505 pasażerów w tym 164 na miejscach siedzących. Pociągi 39WE na linii WKD pojadą z prędkością 80 km/h. To pierwszy z sześciu pociągów zamówionych przez przewoźnika. Jest przystosowany do korzystania z sieci trakcyjnej pod napięciem 3000 V, a docelowe przełączenie na takie właśnie napięcie WKD zaplanowała na 28 maja.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.