TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

15

11 2023

Plac zabaw i siłownia w Maryninie za prawie 270 tys. zł?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayPlac zabaw i siłownia w Maryninie za prawie 270 tys. zł? - Grodzisk News


Grodzisk otworzył oferty w przetargu na budowę placu zabaw wraz z siłownią plenerową w Maryninie. Wiele wskazuje na to, że uda się wyłonić wykonawcę, bowiem dwie z sześciu ofert mieszczą się w kwocie, którą magistrat jest gotów wydać na inwestycję.


Oto bowiem miasto ma w kasie niecałe 277 tys. zł, podczas gdy dwie najniższe oferty opiewają: na 264 i 265 tys. zł, a złożyły je odpowiednio: MRK Technik z Ostrołęki i Grupa EPX Paweł Matera z Pustkowa. Wydaje się zatem, że jeśli będą spełnia wymogi formalno-merytoryczne, to Grodzisk wybierze wykonawcę.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy zatem co będzie miał za zadanie. Obiekt ma stanąć na działce przy ul. Cienistej w Maryninie. Przetarg obejmuje budowę placu zabaw z boiskiem do siatkówki, siłownią zewnętrzną oraz altaną wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Będzie zatem także strefa bezpieczeństwa wokół urządzeń, dojścia, chodnikami, zielenią i tak zwaną małą architekturą.

Na placu zabaw zainstalowane zostaną zarówno zabawki dla dzieci, jak i przyrządy do ćwiczeń fizycznych. W części zabawowej znajdą się m.in. piaskownica, podwójna huśtawka wahadłowa, plaster miodu, służący dzieciom do wspinaczki, karuzela.

Jeśli zaś chodzi o przyrządy dla sympatyków siłowni plenerowej to będą mogli skorzystać z dwuczęściowego wyciągu do ćwiczenia górnych partii ciała, na placu stanie również przyrząd zwany surferem do wzmacniania z kolei mięśni nóg, pośladków i brzucha. Będzie również urządzenie typu "biegacz", które w istocie nawiązuje do ruchów wykonywanych podczas biegania na bieżni elektrycznej lub orbitreku. Znajdzie się tam też wioślarz.

Co ważne dla bezpieczeństwa małych i dużych użytkowników obiektu, na całej powierzchni leżeć będzie tzw. nawierzchnia bezpieczna. Firma wyłoniona w przetargu ogrodzi cały teren – lub wymieni istniejące ogrodzenie – i obsieje go zielenią, zatroszczy się o odprowadzenie wód opadowych z placu. Zamontuje również ławki i kosze na śmieci.

Na tzw. powierzchni biologicznie czynnej pojawią się trawniki. Całość będzie oświetlona.

Obiekt ma stanąć na działce przy ul. Cienistej w Maryninie. Przetarg obejmował budowę placu zabaw z boiskiem do siatkówki, siłownią zewnętrzną oraz altaną wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Będzie zatem także strefa bezpieczeństwa wokół urządzeń, dojścia, chodnikami, zielenią i tak zwaną małą architekturą.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Spoko Wig- dar da najniższą cenę i wygra. Przecież to taka uczciwa, tania i solidna firma....prawda...?! :-)

Olka
15-11-2023 11:08

A masz jakieś dowody że tak nie jest ??? Zgłoś do prokuratora i po sprawie.

adamo
16-11-2023 23:05
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.