reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

14

01 2022

Plac Króla Zygmunta Starego w mniejszym zakresie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsPlac Króla Zygmunta Starego w mniejszym zakresie - Grodzisk News


Przebudowa Placu Króla Zygmunta Starego na razie nie będzie realizowana w pełnym zakresie. Ze względu na wysokie ceny, miasto zrealizuje tylko część projektu.


W poniedziałek urzędnicy otworzyli oferty na przebudowę Placu Króla Zygmunta Starego. Były cztery propozycje, ale każda z nich znacznie droższa od zakładanych przez miasto 4 mln zł. Dość powiedzieć, że najniższa opiewała na 7,5 mln zł, a najdroższa na aż 12,7 mln zł, czyli trzykrotnie więcej od zabezpieczonych przez samorząd środków na ten cel.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Władze miasta planowały, że na obchody 500-lecia miasta, które planowane są na tegoroczne wakacje zarówno plac Wolności i plac Króla Zygmunta Starego zostaną modernizowane. Pierwsza inwestycja już jest realizowana, ale co z drugą? Mamy połowę stycznia, do wakacji zostało pół roku, zakres prac jest duży, a wykonawcy wciąż brak. Co zrobi miasto?

– W związku z tym, że cena jest absolutnie nie do zaakceptowania, podjąłem decyzję o unieważnieniu tego przetargu, nie podpiszemy umowy. Natomiast z całego zakresu inwestycji zrealizujemy jedynie tę część, która w naszej opinii jest w najgorszym stanie, czyli rejon parkingu położonego od strony ul. Bałtyckiej w kierunku placu Wolności – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

A co z pozostałą częścią zadania? – Resztę zostawimy na czasy, gdy ceny będą atrakcyjniejsze. Natomiast te pieniądze można przeznaczyć na inne ważne inwestycje, jak budowa przedszkola, czy budowa szkoły – dodaje grodziski włodarz.

Plac Króla Zygmunta Starego w mniejszym zakresie - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Dowalić absurdalne ceny za wywóz śmieci to oki, zapłacić uczciwą cenę za remont "absolutnie nie do zaakceptowania.

Mieszkaniec11
14-01-2022 16:25

Zarządzić absurdalne ceny za wywóz śmieci to oki, zapłacić uczciwą cenę za remont "absolutnie nie do zaakceptowania.

Mieszkaniec11
14-01-2022 16:27

ktoś po 2o paru latach obudził się z budową szkoły, chyba trochę za poźno na takie refleksje, mieszkańcy może pójdą po rozum do głowy i w następnych wyborach pominął całą ekipę psl i wszystkich radnych w tym radnych pisu, którzy jak widać po uchwałac rady mejskiej i rady powiatu nie wiadomo co oni robią jako opozycja

Philip
14-01-2022 19:29

pokaż wszystkie komentarze (11)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.