TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

13

10 2023

W sobotę Piknik rodzinny w Chrzanowie Dużym


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

W sobotę Piknik rodzinny w Chrzanowie Dużym - Grodzisk News


Już jutro (sobota, 14 października) piknik rodzinny z okazji otwarcia oczyszczalni ścieków w Chrzanowie Dużym po modernizacji. Imprezę organizuje grodziski Zakład Wodociągów i Kanalizacji.


Modernizacja oczyszczalni rozpoczęła się na przełomie 2018 i 2019 r. i od tego czasu m.in. zmodernizowano węzły osadników wtórnych, zbudowano węzeł ścieków dowożonych, wybudowano stację dozowania zewnętrznego źródła węgla, zbudowano farmę fotowoltaiczną na terenie lagun wyłączonych z eksploatacji, a także zbudowano reaktor biologiczny F, przebudowano też istniejące reaktory biologicznego A+B. Ponadto modernizacja objęła budowę i przebudowę linii osadowo-gazowej, węzła odwadniania i zagęszczania osadu oraz stacji kogeneracji.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Z okazji otwarcia oczyszczalni po modernizacji, grodziski ZWiK organizuje w sobotę (14 października) w godz. 12.00–16.00 piknik rodzinny. W programie: występy grupy Klaunik, konkursy ekologiczne, w których do wygrania będą m.in. dwie elektryczne hulajnogi, a także występ teartu TRIP. Będzie można również zwiedzić zmodernizowaną oczyszczalnię i dowiedzieć się jakie procesy w niej przebiegają, skosztować specjałów kuchni polowej, będą też atrakcje i animacje dla dzieci oraz ognisko.

W trakcie imprezy będzie prowadzona akcja „Kwiat za grat” - za oddanie zużytego sprzętu elektronicznego otrzymasz kwiat.

Warto zaznaczyć, że na imprezę będzie można dojechać darmowym elektrycznym autobusem, który wyruszy spod dworca PKP w Grodzisku o godz. 11.45. Powrót autobusu o godz. 16.00.

Wydarzenie odbędzie się przy ul. Ekologicznej 2 w Chrzanowie Dużym.

Piknik rodzinny realizowany jest w ramach projektu pn. „Inwestycje w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury w Grodzisku Mazowieckim” korzystającego z dofinansowania o wartości 4,5 mln otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG. Celem programu jest łagodzenie zmian klimatu i adaptacja do ich skutków.

Projekt pn. „Inwestycje w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury w Grodzisku Mazowieckim” dofinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu: „Środowisko, Energia i Zmiany klimatu” (Umowa nr MFEOG.07.03.0-07-0025/21-00).ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Byłem widziałem i polecam. Ludzi w sam raz aby nie stać w kolejkach do atrakcji jak również poczęstunku, kiełbaski, wata cukrowa, Popcorn, itp. Kto nie był niech żałuje. Pozdr

Kosimazaki japoński złodziej flamastrów.
14-10-2023 17:17
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.