reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

21

02 2022

Pijany kierowca jechał trasą S8. Miał 2,5 promila


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: policja.plPijany kierowca jechał trasą S8. Miał 2,5 promila - Grodzisk News


Żyrardowscy policjanci zatrzymali na trasie S8 kierowcę ciężarówki, który jechał, mimo prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Doprowadził też do kolizji z innym pojazdem.


A zaczęło się na parkingu w Żabiej Woli. – Według wstępnych ustaleń kierujący dafem 51 – letni mężczyzna wyjeżdżając z parkingu w miejscowości Żabia Wola włączył się do ruchu myląc kierunki jazdy. Kierowca chciał kontynuować dalszą podróż w kierunku Warszawy, a znalazł się na pasie ruchu przeznaczonym do jazdy w kierunku Katowic jadąc pod „prąd”. W wyniku takiej jazdy doprowadził do kolizji z samochodem osobowym oraz zmuszał innych kierowców do zmiany toru jazdy – relacjonuje st. sierż. Monika Michalczyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–W ten sposób mężczyzna dojechał do stacji paliw w Adamowicach, gdzie nawrócił i kontynuował jazdę w kierunku Warszawy. Dzięki reakcji innych uczestników ruchu 51-letni kierowca zjechał na parking w miejscowości Wymysłów i tam świadkowie nieodpowiedzialnej jazdy uniemożliwili dalszą podróż mężczyzny i wezwali patrol policji. Funkcjonariusze przebadali kierowcę na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało, że ma on blisko 2,5 promila. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi – dodaje rzeczniczka.

Policjanci pod nadzorem prokuratury w Żyrardowie 51-latkowi postawili zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym. Grozi za to nawet osiem lat pozbawienia wolności.  


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Wolne sądy go uniewinnią
aldi


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.