reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

05

07 2023

Piętrusy Kolei Mazowieckich idą do modernizacji za prawie 71 mln zł


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Koleje Mazowieckie/Mat. prasowePiętrusy Kolei Mazowieckich idą do modernizacji za prawie 71 mln zł - Grodzisk News


Na blisko 71 mln zł złotych opiewa umowa na modernizację i naprawy serwisowe kilkudziesięciu piętowych wagonów Kolei Mazowiecki. Prace zrealizuje firma Alstom, która dokona napraw 26 piętrowych wagonów pasażerskich i 11 piętrusów sterowniczych.


I tak serwis 37 wagonów Twindexx należących do floty Kolei Mazowieckich dotyczy wykonania napraw w piątym poziomie utrzymania (P5). Prace zostaną zrealizowane w latach 2023 – 2025. Chodzi o naprawy 26 wagonów środkowych oraz 11 sterowniczych. . Naprawa jest konieczna po 16 latach używania wagonów.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zakres prac w piątym poziomie utrzymania (P5) obejmuje wszystkie czynności opisane w dokumentacji systemu utrzymania oraz dokumentacji techniczno-ruchowej. W przypadku wagonów piętrowych środkowych serii „Bpz” oraz sterowniczych serii „ABpbdzf” zostanie wykonane między innymi szczegółowe sprawdzenie stanu podzespołów i zespołów, wraz z ich częściowym demontażem z wagonu, wymianą i naprawą. Umowa obejmuje także prace dodatkowe, dostawę kół monoblokowych i ich wymianę.

– Wagony piętrowe były pierwszymi tego typu pojazdami kolejowymi zakupionymi przez Samorząd Województwa Mazowieckiego dla Kolei Mazowieckich. W wyniku tego zostały uruchomione, jako pierwsze w Polsce, pociągi w systemie „push-pull”. Składy te z powodzeniem obsługują wyznaczone trasy na Mazowszu, a także pociągi „Słoneczny” czy „Słoneczny – BIS” kursujące w sezonie letnim z Warszawy nad morze. Naprawy wszystkich 37 wagonów sterowniczych i środkowych zostaną wykonane zgodnie z Dokumentacją Systemu Utrzymania,
a także przejdą niezbędną modernizacje wynikającą z aktualnych przepisów – powiedział Czesław Sulima, Członek Zarządu, Dyrektor Eksploatacyjny Spółki Koleje Mazowieckie.

W ramach umowy przewidziana jest również naprawa zaworów układu pneumatycznego i czujników ciśnienia, wymiana silników wentylatorów klimatyzacji oraz odnowienie zewnętrznej powłoki lakierniczej. Zmiany związane z naprawą w piątym poziomie utrzymania (P5) zostaną również zauważane przez podróżnych. Planowana jest wymiana uszkodzonych szyb, wykładzin czy też częściowa renowacja najbardziej zniszczonych foteli pasażerskich.

Wartość umowy brutto to ponad siedemdziesiąt milionów osiemset dwadzieścia tysięcy złotych
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.