08 01 2020

Pierwszy mecz Bogorii w nowym roku już w czwartek

08.01.2020, godz.: 15:02
Pierwszy mecz Bogorii w nowym roku już w czwartek
fot. Marcin Masalski

Pierwszym rywalem drużyny prowadzonej przez trenera Tomasza Redzimskiego będzie Poltarex Pogoń Lębork. Spotkanie to odbędzie się w czwartek 9 stycznia o godzinie 18 w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a. Starcie z Poltarexem będzie również pierwszym meczem w rundzie rewanżowej LOTTO Superliga, w której Dartom Bogoria jak do tej pory przewodzi.

Aktualnie zawodnicy Tomasza Redzimskiego mają 29 punktów w ligowej tabeli po dwunastu spotkaniach, tyle samo co Dekorglass Działdowo i jeden więcej niż PKS Kolping Jarosław. Ekipa z Lęborka z kolei plasuje się na 11. miejscu z dorobkiem 8 punktów. Już sama ilość punktów i miejsce w tabeli pokazuje, że grodziszczanie w tym starciu będą zdecydowanym faworytem.

W pierwszym spotkaniu między tymi drużynami doszło do bardzo wyrównanego i zaciętego spotkania. Po prawie trzygodzinnym boju Bogoria zwyciężyła w Lęborku 3:2. Decydującą grę wygrała para deblowa Sirucek/Badowski. Oprócz Marka i Pavla w spotkaniu z Lęborkiem prawdopodobnie wystąpi Panagiotis Gionis, który ostatnio świetne zaprezentował się w lidze japońskiej, gdzie wygrał wszystkie swoje pojedynki i pokonał m.in. piątą rakietę świata Tomokazu Harimoto.

Poltarex gra swoje spotkania głównie polskim składem: Bogusław Koszyk, Marek Prądzyński i Adam Dosz. Zespół wspierany jest przez leworęcznego Koreańczyka Chan-Hyeok Park, z którym nasz Marek Badowski wygrał w tym sezonie w półfinale Polish Open. Azjata Park jest zdecydowanie najlepszym zawodnikiem swojego zespołu, jednak jego występ w Grodzisku Mazowieckim jest niepewny.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.