11 02 2020

OSY już dostępne dla mieszkańców [FOTO]

11.02.2020, godz.: 15:05
OSY już dostępne dla mieszkańców [FOTO]
fot. żabiawola.pl

W trzech miejscowościach żabiowolskiej gminy pomyślnie zakończyły się odbiory techniczne Otwartych Stref Aktywności (OSA) i mogą już poćwiczyć na świeżym powietrzu. Zachęcamy do obejrzenia kilku zdjęć.

Siłownie plenerowe oraz miejsca do wypoczynku i rekreacji powstały w Bartoszówce, Józefinie oraz Żelechowie.

Czym są OSY? Według rządowego programu dofinansowań to otwarte dla każdego obiekty aktywności fizycznej i rekreacji, składające się z zewnętrznych siłowni plenerowych, strefy gier, wypoczynku oraz w wersji rozszerzonej zręcznościowych placów zabaw.

Strefy mają służyć wszystkim: dorosłym, dzieciom, młodzieży oraz seniorom, zarówno tym w pełni sprawnym ruchowo jak i tym którym większa aktywność fizyczna będzie bardzo przydatna z punktu widzenia zdrowotnego. Jednym zdaniem – OSY mają służyć społeczności do sportu, aktywnego wypoczynku i rekreacji na powietrzu.

– Siłownie zewnętrzne oraz plac zabaw zlokalizowany w Żelechowie gotowe są do użytkowania. Jednoczenie informujemy, że w okresie wiosennym nastąpią tymczasowe zamknięcia terenu z uwagi na nasadzenia zieleni, których z uwagi na ujemne temperatury nie można wykonać w obecnym czasie. Mamy nadzieję, że powstałe strefy pozwolą Państwu miło i aktywnie spędzić czas – zachęca żabiowolski magistrat.

1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “OSY już dostępne dla mieszkańców [FOTO]”

  1. Niko pisze:

    Co dzień jestem przy kilku takich siłowniach… przez ostatnie pół roku widziałem tam 3 osoby… jedna to starsza pani sobie usiadła, a dwie kolejne to małe dzieci… czy ma to sens… lepiej chyba dofinansować dzieciakom obiady..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata