TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

28

02 2024

Ośrodek Kultury w Książenicach za ponad osiem milionów złotych?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plOśrodek Kultury w Książenicach za ponad osiem milionów złotych? - Grodzisk News


Aż 16 firm złożyło oferty w przetargu na budowę Ośrodka Kultury w Książenicach. Co ważne z punktu widzenia grodziskiego magistratu, są wśród nich propozycje cenowe mieszczące się w budżecie zakładanym na inwestycję przez gminę.


Grodzisk jest bowiem gotów wydać na budowę obiektu ponad 9,7 mln zł, podczas gdy najniższa oferta w przetargu jest o prawie półtora miliona złotych niższa. Złożyła ją firma Maxx-Bud Sebastian Kamiński, a opiewa ona na ponad 8,3 mln zł, pięć innych w kolejności pod względem ceny wynosi jeszcze poniżej 9 mln zł, dwie kolejne przekraczają już ten próg, jednak mieszczą się jeszcze w grodziskiej puli budżetowej. Pozostałych osiem ofert przekracza ową kwotę.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Niemniej jednak na etapie oceny formalno-merytorycznej urzędnicy mają komfort wyboru pod kątem liczby ofert licujących finansowo z założeniami inwestycyjnymi. To z kolei sprawia, że wybór wykonawcy jest niemal pewny.

Przypomnijmy zatem. Zgodnie z zamówieniem, ośrodek ma powstać przy ul. Marylskiego. Kształt bryły budynku ma nawiązywać do istniejących sąsiednich obiektów zespołu szkolno-przedszkolnego przy tej samej ulicy. Budynek ma mieć wymiary 27x 24 m. Środkowa część bryły budynku przykryta została stropodachem, na którym zlokalizowany został ogólnodostępny taras widokowy. Budynek będzie miał sześć stref funkcjonalnych: strefa wejściowa, sala konferencyjna, mediateka, strefa biurowa, strefa socjalna, pomieszczenia techniczne.

Wejście główne prowadzi do strefy wejściowej – holu, z którego dostępne są wszystkie pozostałe strefy funkcjonalne kondygnacji parteru. Istotnym aspektem układu funkcjonalnego jest projektowana sala konferencyjna o wysokości dwóch kondygnacji. Na piętrze I znajduje się strefa mediateki wraz z pomieszczeniami biurowymi, zapleczem socjalnym oraz toaletami ogólnodostępnymi. Na tej kondygnacji zlokalizowany dostał także pokój operatora, pełniący funkcję obsługi sali konferencyjnej. Na kondygnacji poddasza zaprojektowane zostały pomieszczenia techniczne. Z tej kondygnacji dostępny jest taras zapewniający widok na nowo projektowany plac publiczny. Powierzchnia użytkowa budynku to 687 mkw.

Przy budynku znajdzie się plac o wymiarach 24x36m. Przy ośrodku zaprojektowano nasadzenia oraz ogrody deszczowe, a także elementy małej architektury jak m.in. ławki.

Termin realizacji zamówienia to 20 miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Wszystkie oferty można zobaczyć tutaj.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Jeździmy po szutrowych drogach. Nieczystości idą w ziemię bo nie mamy kanalizacji. Internet przez światłowód to marzenie części mieszkańców. Ale będziemy mieć ośrodek kultury i jesteśmy gotowi za to zapłacić 9,7 mln złotych. Gdzie sens? Gdzie logika?
Mieszczuch ze wsi


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.