TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

04

06 2016

Ogrodnik miejski i koordynator do spraw sportu podziałają dla mieszkańców


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Wkrótce w podkowiańskim magistracie zaczną funkcjonować dwa nowe samodzielne stanowiska ? ogrodnika miejskiego oraz koordynatora do sprawy sportu w mieście ogrodzie. ? Oba zdecydowanie w służbie mieszkańcom ? zapowiadają włodarze. 


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

O tym, że Podkowa chciałaby w związku z tym stworzyć samodzielne stanowisko np. ogrodnika miejskiego lub innego rodzaju opiekuna podkowiańskiej zieleni mówiło się już w lutym ubiegłego roku. W założeniu magistratu do zadań takiego fachowca należeć ma m.in. wydawanie zezwoleń dotyczących wycinki i podcinki drzew i krzewów, a także ich pielęgnacji. Ponadto w jego kompetencjach mieści się będzie opiniowanie koncepcji zagospodarowania działek pod nowe budynki.

Po co? Przede wszystkim po to, aby skrócić mieszkańcom formalną drogę uzyskania zgody na najprostszą nawet podcinkę gałęzi drzew. Podkowa Leśna w całości znajduje się bowiem pod opieką konserwatora zabytków, toteż za każdym razem trzeba załatwić szereg spraw urzędowych związanych z pielęgnacją zieleni. Część w starostowie, część w stołecznych urzędach, a wszystko kończy się na ogół wizją lokalną, na którą musi przyjechać konserwator z Warszawy.

Aby jednak stanowisko ogrodnika miejskiego mogło powstać, formalną zgodę na przekazanie odpowiednich konserwatorskich uprawnień musieli wyrazić wspomniany wojewódzki konserwator zabytków oraz wojewoda w drodze porozumienia. Podkowiańscy radni przyjęli także odpowiednią uchwałę.

Po wielu miesiącach starań sprawę udało się wreszcie załatwić pozytywnie. ? Mogę już oficjalnie zapowiedzieć, że od 1 sierpnia w Podkowie Leśnej funkcjonować będzie samodzielne stanowisko ogrodnika miejskiego, czy też ładniej mówiąc: konserwatora terenów zielonych. Kompetencje konserwatora będą takie, o jakich mówiliśmy wcześniej ? podkreśla Artur Tusiński, burmistrz Podkowy.

Miesiąc później, bo od 1 września w magistracie uruchomione zostanie również samodzielne stanowisko koordynatora do spraw sportu w mieście ogrodzie. ? Chcemy stworzyć różnorodną ofertę sportową z prawdziwego zdarzenia. Dlatego też podjęliśmy decyzję o zatrudnieniu, który będzie miał za zadanie taką ofertę przygotować, zajmie się także pozyskiwaniem dotacji na te cele ? opisuje burmistrz Tusiński.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.