25 10 2019

Ograniczniki wysokości na Bałtyckiej do wymiany. Próbował przejechać ciężarówką [FOTO]

25.10.2019, godz.: 14:30
Ograniczniki wysokości na Bałtyckiej do wymiany. Próbował przejechać ciężarówką [FOTO]
fot. Czytelnik

Kolejny raz powtarza się historia przed wjazdem do tunelu na Bałtyckiej w Grodzisku. W czwartkowy wieczór kierowca myślał, że się zmieści, ale był w błędzie… Skutek? Całkowicie zerwany ogranicznik wysokości, który nadaje się tylko do wymiany.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od czytelnika, który nadesłał również zdjęcie zniszczonej konstrukcji. O szczegółach opowiadam nam komendant grodziskiej straży miejskiej.

– Przez tunel chciał przejechać kierowca ciężarowego tira. Jakież było jego zdziwienie, gdy uderzył w ograniczniki na wysokości ledwie jego kabiny – mówi nam komendant Dariusz Zalesiński. – Kierowca został zatrzymany przez policję i ukarany mandatem. My zaś mamy wszelkie podstawy, by wystąpić do jego ubezpieczyciela o zwrot kosztów naprawy ograniczników – dodaje.

Konstrukcja nie nadawała się do naprawy, trzeba było zamówić nowe elementy, a teraz poczekać aż dotrą, by je zainstalować. – Choć niszczenie ograniczników powtarza się notorycznie, system monitoringu, wykrywanie rejestracji i współpraca z policją pozwalają gminie na odbieranie sobie kosztów ponoszonych na naprawy – dodaje Zalesiński.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata