TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

02

01 2021

Ograniczenia w dostępie do usług publicznych dla nieszczepionych? "Rozważamy to"


Grodzisk News


foto: Adam Guz/KPRMOgraniczenia w dostępie do usług publicznych dla nieszczepionych? "Rozważamy to" - Grodzisk News


– W wielu krajach toczy się dyskusja co do ograniczenia dostępu do różnych usług publicznych dla niezaszczepionych; my to też rozważamy, np. tylko zaszczepieni będą mieć uproszczony dostęp do pewnych świadczeń medycznych – mówił w wywiadzie dla tygodnika "Wprost". Rozmowę opublikowano również w wydaniu internetowym pisma.


reklama Grodzisk mazowiecki

Szef resortu zdrowia bez ogródek przyznał, iż rząd polski „podobnie jak inne kraje Europy przygotowuje plany” zwiększające korzyści dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. Z drugiej strony od razu nasuwa się pytanie, co z obywatelami, których nie uda się przekonać do szczepienia.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Dla tych rząd nie wyklucza na przykład ograniczeń w dostępie do usług publicznych... W wielu krajach toczy się dyskusja co do ograniczenia dostępu do różnych usług publicznych dla niezaszczepionych. I my to też rozważamy. Na przykład tylko zaszczepieni będą mieć uproszczony dostęp do pewnych świadczeń medycznych. Nie dotyczy to oczywiście nagłych i krytycznych sytuacji – powiedział Niedzielski.

Minister dodał również, że planowane jest też wprowadzenie w aplikacji Internetowe Konto Pacjenta kodu QR, który każdy zaszczepiony będzie mógł mieć w pamięci swojego telefonu lub wydrukować, jeśli dana osoba nie korzysta ze smartfonu.

Co myślicie o tych zapowiedziach? Na opinie czekamy w komentarzach.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Jest to jawna dyskryminacja ludzi. Niech Pan Niedzielski pokaże pismo gdzie jest jakakolwiek ustawa, że jak ktoś się nie zaszczepi to nie będzie mógł normalnie się leczyć. Dlaczego w szczepionkach nie ma przetłomaczenia o przeciwskazaniach dla pewnej grupy ludzi chorych i przy stosowaniu pewnych leków tej szczepionki nie wolno tym ludziom podać. MNIE NIE JEST JESZCZE SPIESZNO NA TAMTEN ŚWIAT.

MIESZKANKA
02-01-2021 17:04

To jest śmieszne, dobrowolna=przymusowa. To jest szantaż, strasznie im na tym zależy, wiadomo z jakiego powodu. Czeka nas loleja rewolucja, powstanie. Nie mogę słuchać tego pajaca.

jebaccovidpis
02-01-2021 17:07

Proponuję wprowadzić jeszcze większe obostrzenia dla tych, co nie głosowali na PiS

Ja
02-01-2021 18:08

a ja na tych z psl i po, jednak ze szczególnym uwzględnieniem z psl

janusz
30-01-2021 20:36

Wg mnie nie tędy droga. To trochę tak jak by nakazać szczepień przeciwko grypie a ci niezaszczepieni mogą kupować tylko na wynos i nie mogą jeść w środku restauracji (zakładając że będzie otwarta).

Covid wg mnie jest nieco groźniejszy od grypy, szczepionka zrobiona "na kolanie" jest niepewna, nie zrobiono testów długoterminowych (bo nie było czasu) nie wiadomo jakie skutki będzie miała szczepionka genetyczna po latach może większa zachorowalność na parkinsona może na coś innego a może na nic, to domniemania tak samo jak domniemania o braku skutków ubocznych.

WHO nie zatwierdziło tej szczepionki a raczej sprytnie wybrnęło z sytuacji zwalając odpowiedzialność na każde z państw stosujących szczepionkę :))

Usa szczepionkę pfizera dopuściło warunkowo "z braku laku" sprawdzonej i powołując się na stan pandemii:))

I ostatni kwiatek, szczepienia od 16 roku życia...ciekawe dlaczego? Czyżby z powodu DNA??:))

Wracając do meritum, takie zabawy w dyskryminację nieszczepionych wg mnie warto stosować gdy szczepionka po latach będzie pewnym wyrobem farmakologicznym. Nakazywanie obecnie szczepień na Covid uważam za nadużycie.

wojak33
02-01-2021 19:27

jestem za, nie bierzcie podatków od takich osób w zamian nie wypłacajcie emerytureczek, itp
kurcze jestem za, mam nadzieję że to się stanie :)

:)
02-01-2021 19:49

Ty tak serio??????? Chyba ktoś Cię bardzo skrzywdził skoro aż tak ziejesz jadem. Uśmiechnij się, to może Ci przejdzie😉

;)
03-01-2021 21:11

ZUS od lat jest niewydolny, ratuje nas tylko to że mamy swoją walutą a nie obcą możemy więc bezkarnie dodrukowywać kwity. Nie jestem młodym człowiekiem może jakimś cudem dotrwam do tzw emerytury ale moja córka i wnuczka z pewnością już nie. Za naście lat tzw emerytura będzie czymś w rodzaju zasiłku głodowego (jest już w przypadku niektórych grup społecznych) więc pisanie o niewypłacaniu emeryturek nie jest novum:) same przestaną się wypłacać w sposób naturalny:))

wojak33
04-01-2021 05:36

Taka reguła działa w niektórych przedszkolach - dzieci niezaszczepione nie są przyjmowane dla dobra ogółu. Nie widzę powodu, dlaczego służby działające za moje podatki miałby kłopotać się z ludźmi, którzy nie chcą się zabezpieczyć. Technologia używana w szczepionkach jest funkcjonującą od lat na poprzednie koronawirusy. Zawiera jedynie mRNA wirusa wyizolowane z igły wirusa, które się rozpada po wejściu w komórkę i przekształceniu w białko. Ale wiem, że najlepiej znają się ci, którzy czytają internetowe wieści siedząc z telefonem na toalecie. Poleciłbym posłuchać specjalistów, którzy kawałek życia poświęcili na obeznanie się z tematem, prowadzą badania i lepiej rozumieją temat niż mądrzyć się w Internecie i blokowiskowych dyskusjach. Izrael (9 mln ludności) wyszczepił ponad milion ludzi już. Cały świat szczepi medyków. Czy ktoś o zdrowym rozsądku może stwierdzić, że podawany jest bubel, którego konsekwencji nikt nie rozumie i nie jest w stanie przewidzieć? A wiecie, że szczepionka na wirusa wywołującego chorobę heinego medina była badana znacznie krócej i szybciej zaczęto szczepić dzieci?

Pawko
04-01-2021 12:50

Tak, tu masz racje. Z braku czasu na pozazawodowe sprawy o między innymi szczepionkach czytam w toalecie:) nie widzę w tym nic złego, nie tracę czasu:))

Nie rozumię Twojego stwierdzenia o dzieciach w przedszkolu. Jak mają być szczepione dzieci przedszkolne skoro zalecenie jest dla wieku ponda 16 lat??

wojak33
04-01-2021 20:05
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.