TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

03

05 2021

Od wtorku luzowanie obostrzeń


Grodzisk News


foto: Adam Guz/KPRMOd wtorku luzowanie obostrzeń - Grodzisk News


Nastał maj, a wraz z nim zapowiadane przez rząd odmrażanie gospodarki. Od 4 maja m.in. do szkół wrócą dzieci z klas 1–3; otworzą się też muzea i galerie sztuki.


reklama Grodzisk mazowiecki

W ramach powrotu do tej normalności od 1 maja z obiektów sportowych na na świeżym powietrzu mogą już korzystać wszyscy w maksymalnym obłożeniu 50 osób. Kryte obiekty sportowe i baseny są zaś dostępne dla dzieci w maksymalnym obłożeniu 50 procent.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Od 4 maja do działalności powrócą galerie sztuki i muzea w reżimie sanitarnym – 1 osoba na 15 mkw. W takim samym porządku mają działać sklepy budowlane, meblowe, galerie handlowe; a także miejsca kultu religijnego. Od 4 maja do nauki stacjonarnej wrócą dzieci z klas 1-3.

Od 8 maja wznowią działalność hotele i miejsca noclegowe z połową normalnego obłożenia, bez otwartej strefy restauracyjnej i wellness&spa.

Od 15 maja wznowią działalność restauracje i kawiarnie w ogródkach na świeżym powietrzu, a dzieci z klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniowie szkół ponadpodstawowych będą mogli wrócić do nauki w trybie hybrydowym.

Od 15 maja można będzie organizować imprezy okolicznościowe – wesela i komunie na zewnątrz z limitem do 25 osób. W tej kategorii mieści się mają także wydarzenia kulturalne, jak np. koncerty.

Od 29 maja uczniowie wszystkich klas wrócą do szkoły w trybie stacjonarnym; będzie można świadczyć usługi gastronomiczne wewnątrz lokali przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego. Planujemy także zwiększenie limitu uczestników imprez okolicznościowych do 50 osób oraz otwarcie siłowni i klubów fitness – zapowiedział szef rządu.

Od wtorku luzowanie obostrzeń - Grodzisk News

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.