TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

03

05 2021

Od wtorku luzowanie obostrzeń


Grodzisk News


foto: Adam Guz/KPRMOd wtorku luzowanie obostrzeń - Grodzisk News


Nastał maj, a wraz z nim zapowiadane przez rząd odmrażanie gospodarki. Od 4 maja m.in. do szkół wrócą dzieci z klas 1–3; otworzą się też muzea i galerie sztuki.


reklama Grodzisk mazowiecki

W ramach powrotu do tej normalności od 1 maja z obiektów sportowych na na świeżym powietrzu mogą już korzystać wszyscy w maksymalnym obłożeniu 50 osób. Kryte obiekty sportowe i baseny są zaś dostępne dla dzieci w maksymalnym obłożeniu 50 procent.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Od 4 maja do działalności powrócą galerie sztuki i muzea w reżimie sanitarnym – 1 osoba na 15 mkw. W takim samym porządku mają działać sklepy budowlane, meblowe, galerie handlowe; a także miejsca kultu religijnego. Od 4 maja do nauki stacjonarnej wrócą dzieci z klas 1-3.

Od 8 maja wznowią działalność hotele i miejsca noclegowe z połową normalnego obłożenia, bez otwartej strefy restauracyjnej i wellness&spa.

Od 15 maja wznowią działalność restauracje i kawiarnie w ogródkach na świeżym powietrzu, a dzieci z klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniowie szkół ponadpodstawowych będą mogli wrócić do nauki w trybie hybrydowym.

Od 15 maja można będzie organizować imprezy okolicznościowe – wesela i komunie na zewnątrz z limitem do 25 osób. W tej kategorii mieści się mają także wydarzenia kulturalne, jak np. koncerty.

Od 29 maja uczniowie wszystkich klas wrócą do szkoły w trybie stacjonarnym; będzie można świadczyć usługi gastronomiczne wewnątrz lokali przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego. Planujemy także zwiększenie limitu uczestników imprez okolicznościowych do 50 osób oraz otwarcie siłowni i klubów fitness – zapowiedział szef rządu.

Od wtorku luzowanie obostrzeń - Grodzisk News
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.