reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

22

08 2023

Od września zmiana rozkładu jazdy KM. Pociągi wrócą na średnicę


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


3 września wejdzie w życie istotna zmiana rozkładu jazdy Kolei Mazowieckich. Istotna, gdyż ponownie przejezdna będzie podmiejska linia średnicowa. Choć wcale nie oznacza to końca utrudnień dla pasażerów...


Trwające przez całe wakacje zamknięcie linii średnicowej poważnie utrudniło funkcjonowanie pasażerom „dużej” kolei. Część przesiadła się na wukadkę, ale od września zapewne wróci do podróży Kolejami Mazowieckimi, zwłaszcza że wtedy istotne ograniczenia wprowadzi WKD.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Należy jednak pamiętać, że dalej toczyć się będą prace na stacji Warszawa Zachodnia, a to oznacza ciąg dalszy utrudnień, choć pociągi pojadą linią średnicową. – Po kilkumiesięcznym zamknięciu, do użytku zostanie oddana linia średnicowa podmiejska. Pociągi będą po niej kursować ze średnią częstotliwością około 15 minut w obu kierunkach, a część zostanie skierowana na średnicową linię dalekobieżną. Pozostałe pociągi z kierunku zachodniego będą rozpoczynać i kończyć bieg na stacji Warszawa Główna, a z kierunku wschodniego na stacji Warszawa Wschodnia – poinformowali kolejarze.

Co więcej, 3 września, kiedy wejdzie w życie rozkład z działającą średnicą powstaną utrudnienia innego typu. – 3 września, z uwagi na telefoniczne zapowiadanie pociągów w obrębie stacji Warszawa Zachodnia, rozkład jazdy pociągów będzie różnił się od tego, który będzie obowiązywał w kolejnych dniach – podały Koleje Mazowieckie.

Nowy rozkład można sprawdzić TUTAJ.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.