TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

22

08 2023

Od września zmiana rozkładu jazdy KM. Pociągi wrócą na średnicę


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasowe/Koleje MazowieckieOd września zmiana rozkładu jazdy KM. Pociągi wrócą na średnicę - Grodzisk News


3 września wejdzie w życie istotna zmiana rozkładu jazdy Kolei Mazowieckich. Istotna, gdyż ponownie przejezdna będzie podmiejska linia średnicowa. Choć wcale nie oznacza to końca utrudnień dla pasażerów...


Trwające przez całe wakacje zamknięcie linii średnicowej poważnie utrudniło funkcjonowanie pasażerom „dużej” kolei. Część przesiadła się na wukadkę, ale od września zapewne wróci do podróży Kolejami Mazowieckimi, zwłaszcza że wtedy istotne ograniczenia wprowadzi WKD.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Należy jednak pamiętać, że dalej toczyć się będą prace na stacji Warszawa Zachodnia, a to oznacza ciąg dalszy utrudnień, choć pociągi pojadą linią średnicową. – Po kilkumiesięcznym zamknięciu, do użytku zostanie oddana linia średnicowa podmiejska. Pociągi będą po niej kursować ze średnią częstotliwością około 15 minut w obu kierunkach, a część zostanie skierowana na średnicową linię dalekobieżną. Pozostałe pociągi z kierunku zachodniego będą rozpoczynać i kończyć bieg na stacji Warszawa Główna, a z kierunku wschodniego na stacji Warszawa Wschodnia – poinformowali kolejarze.

Co więcej, 3 września, kiedy wejdzie w życie rozkład z działającą średnicą powstaną utrudnienia innego typu. – 3 września, z uwagi na telefoniczne zapowiadanie pociągów w obrębie stacji Warszawa Zachodnia, rozkład jazdy pociągów będzie różnił się od tego, który będzie obowiązywał w kolejnych dniach – podały Koleje Mazowieckie.

Nowy rozkład można sprawdzić TUTAJ.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.