reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

19

02 2023

Od poniedziałku podróżni ponownie skorzystają z przystanku przy Radońskiej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Piotr AntosOd poniedziałku podróżni ponownie skorzystają z przystanku przy Radońskiej - Grodzisk News


Warszawska Kolej Dojazdowa poinformowała, że od 20 lutego ruch pociągów zostanie przeniesiony na nowy tor, a składy znów dojadą do stacji przy ul. Radońskiej w Grodzisku.


Prace związane z budową toru są już bardzo zaawansowane. Drugi tor między Podkową Leśną a Grodziskiem jest już gotowy, ale jego budowa to tylko jeden z etapów inwestycji. Zadanie obejmuje również kompleksową przebudowę układu torowego stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska, a także przebudowę istniejącego dotychczas toru na szlaku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Maz. Radońska.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Od 20 lutego (poniedziałek) obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy WKD, który będzie uwzględniał ponowną obsługę stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska przez pociągi oraz przeniesienie ruchu na nowy tor. Będzie się to również wiązało z otwarciem dla obsługi podróżnych wszystkich nowych peronów po północnej stronie linii WKD. W związku ze zmianami będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy.

ORGANIZACJA RUCHU POCIĄGÓW WKD ORAZ ZASTĘPCZEJ KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ WKD
1. Od dnia 20.02.2023 (poniedziałek) zostaje otwarta dla pociągów pasażerskich stacja Grodzisk Mazowiecki Radońska. W związku z powyższym przywrócony zostaje ruch pociągów pasażerskich na odcinku Grodzisk Maz. Jordanowice – Grodzisk Maz. Radońska.
2. W związku z przywróceniem ruchu w obrębie stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska ulega zmianie rozkład jazdy pociągów i zastępczej komunikacji autobusowej. Niektóre kursy pociągów ulegną przesunięciu, zarówno w dni powszednie, jak również w dni wolne.
3. Od dnia 20.02.2023 (poniedziałek) następuje przeniesienie ruchu pociągów na nowo zbudowany tor na odcinku od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego (będzie to prawy tor patrząc w kierunku Grodziska Mazowieckiego) – wraz z otwarciem dla obsługi podróżnych wszystkich nowych peronów zlokalizowanych po prawej stronie tego toru (patrząc w kierunku Grodziska Mazowieckiego).
4. Od dnia 20.02.2023 (poniedziałek) w związku z otwarciem nowego toru następuje przywrócenie obsługi przez pociągi przystanku kolejowego Podkowa Leśna Zachodnia.
5. Zastępcza komunikacja autobusowa:
• W związku z otwarciem stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska likwidacji ulega trasa ZKA ZA1 na odcinku Grodzisk Mazowiecki Radońska – Grodzisk Mazowiecki Jordanowice.
• W związku ze wznowieniem obsługi przez pociągi przystanku Podkowa Leśna Zachodnia zmianie ulega trasa ZKA ZA12, obsługująca relację Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów. Połączenia kolejowe do Milanówka pozostają w dalszym ciągu zawieszone.
6. Od dnia 20.02.2023 (poniedziałek) następuje zamknięcie dla ruchu pociągów dotychczasowego, starego toru nr 1 G (tor prawy patrząc w kierunku Warszawy) wraz ze wszystkimi peronami, zlokalizowanymi po prawej stronie tego toru (patrząc w kierunku Warszawy.
7. Podróżni korzystający z ZKA zobowiązani są do podróżowania tą komunikacją na podstawie ważnego biletu WKD. W związku z brakiem możliwości skasowania biletu jednorazowego w autobusie, pasażerowie rozpoczynający podróż autobusem zobowiązani są skasować odręcznie bilet jednorazowy w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika, wpisując w sposób trwały datę, godzinę i minuty rozpoczęcia przejazdu. Długopisy dostępne będą u kierowcy autobusu.
8. W pojazdach ZKA nie ma możliwości zakupu biletu WKD oraz przewozu roweru.
9. Czas przesiadki na stacji Podkowa Leśna Główna, jak również wydłużony czas przejazdu ZKA nie wpływa na czas ważności biletu w stosunku do czasu przejazdu pociągiem WKD według zwykłej organizacji ruchu.
10. Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. przypomina, iż w związku  z  budową drugiego toru linii kolejowej nr 47 na szlaku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska  w pociągach spółki „Koleje Mazowieckie – KM” Sp. z o.o. na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście są honorowane wszystkie bilety okresowe odcinkowe WKD wydane z/do stacji:
(a) Grodzisk Mazowiecki Radońska, Grodzisk Mazowiecki Jordanowice, Grodzisk Mazowiecki Piaskowa, Grodzisk Mazowiecki Okrężna (odpowiednik stacji KM – Grodzisk Mazowiecki);
(b) Brzózki, Kazimierówka, Polesie, Milanówek Grudów (odpowiednik stacji KM – Milanówek);
(c) Podkowa Leśna Zachodnia (odpowiednik stacji KM – Brwinów).

Szczegóły oraz nowy rozkład jazdy są dostępne tutaj.
Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

A kiedy zostanie naprawiony przejazd na Nadarzyńskiej ??? To , że ktoś , nawet tymczasowo taką chałę przyjął to wstyd !!!
kfal


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
Warning: Undefined array key "tresc" in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 62

Warning: Undefined variable $podpis in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 63

Treść komentarza
Podpis

reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.