TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

28

04 2021

Od maja odmrażanie gospodarki. "Ostrożny powrót do normalności"


Grodzisk News


foto: Krystian Maj/KPRMOd maja odmrażanie gospodarki. "Ostrożny powrót do normalności" - Grodzisk News


Od maja rusza odmrażanie gospodarki. Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili etapy powrotu do normalności.


– Dane, które otrzymujemy pozwalają na podjęcie decyzji związanych z odmrażaniem gospodarki. Dają nam podstawy do ostrożnego optymizmu. Najgorsze, jeśli chodzi o zakażenia, jest zapewne za nami. To cały czas bardzo groźna choroba i wszystkie dane nieustannie analizujemy. Od tego, jaka będzie dynamika w tych kilku podstawowych kryteriach, uzależniamy dalszy harmonogram działań. Ostatnie dni pokazały, że idziemy teraz w lepszym kierunku – powiedział Morawiecki na otwarcie konferencji.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

–Do odmrażania gospodarki musimy podejść z cierpliwością i z pokorą. Ten plan jest uzależniony od konkretnych kryteriów. Wirus nie zniknie z dnia na dzień. Musimy zachować elastyczność reagowania w sytuacji zwiększenia liczby zakażeń. Idziemy w kierunku jak najszybszego szczepienia. To nasza nadzieja na najbliższe miesiące, która musi wypełnić nasze działania w obszarze epidemii. Chcemy, żeby nasza gospodarka jak najszybciej wracała na tory normalności – dodał.

W ramach powrotu do tej normalności od 1 maja z obiektów sportowych na na świeżym powietrzu będą mogli korzystać wszyscy w maksymalnym obłożeniu 50 osób. Kryte obiekty sportowe i baseny dostępne będą dla dzieci w maksymalnym obłożeniu 50 procent.

Od 4 maja do działalności powrócą galerie sztuki i muzea w reżimie sanitarnym – 1 osoba na 15 mkw. W takim samym porządku mają działać sklepy budowlane, meblowe, galerie handlowe; a także miejsca kultu religijnego. Od 4 maja do nauki stacjonarnej wrócą dzieci z klas 1-3.

Od 8 maja wznowią działalność hotele i miejsca noclegowe z połową normalnego obłożenia, bez otwartej strefy restauracyjnej i wellness&spa.

– Od 15 maja wznowią działalność restauracje i kawiarnie w ogródkach na świeżym powietrzu, a dzieci z klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniowie szkół ponadpodstawowych będą mogli wrócić do nauki w trybie hybrydowym – zaznaczył premier.

Od 15 maja można będzie organizować imprezy okolicznościowe – wesela i komunie na zewnątrz z limitem do 25 osób. W tej kategorii mieści się mają także wydarzenia kulturalne, jak np. koncerty.

Od 29 maja uczniowie wszystkich klas wrócą do szkoły w trybie stacjonarnym; będzie można świadczyć usługi gastronomiczne wewnątrz lokali przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego. Planujemy także zwiększenie limitu uczestników imprez okolicznościowych do 50 osób oraz otwarcie siłowni i klubów fitness – zapowiedział szef rządu.

Od maja odmrażanie gospodarki. "Ostrożny powrót do normalności" - Grodzisk News


– Zdecydowaliśmy się, żeby proces luzowania przebiegał w ujęciu ogólnopolskim, bo relacja zróżnicowania województw nie jest duża. Grupy łagodzenia zasad będą pojawiały się w odstępie dwutygodniowym. To tempo jest potrzebne, żeby obserwować efekty – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Od 15 maja będziemy proponowali zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu, o ile będzie zapewniony dystans. Także 15 maja obiekty sportowe na świeżym powietrzu będą miały możliwość przywrócenia 25% publiczności – dodał.
Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

niewolnicy dziękują. i proszą, zabieżcie nam pieniądze i wolności, dajcie ciepłą wodę w kranie
a-bez-podpisu


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.