TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

12

02 2021

Od dziś luzowanie obostrzeń


Grodzisk News


foto: Adam Guz/KPRMOd dziś luzowanie obostrzeń - Grodzisk News


Od 12 lutego nastąpi rozluźnienie kolejnych obostrzeń epidemicznych. Na dzisiejszej konferencji w Kancelarii Premiera dowiedzieliśmy się m.in. o otwarciu kin i teatrów, a także pływalni i obiektów sportowych na wolnym powietrzu. Z miejsca ruszą też hotele. Restauracje i kluby fitness pozostaną jednak zamknięte.


reklama Grodzisk mazowiecki

Od 12 lutego otwarte warunkowo – na dwa tygodnie – zostaną otwarte obiekty sportowe na świeżym powietrzu, takie jak stoki narciarskie, korty tenisowe i baseny, a także kina oraz teatry – z połową obłożenia. Branża fitness nadal będzie zamknięta.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

– Wirus najlepiej rozprzestrzenia się w pomieszczeniach zamkniętych, dlatego dopuszczamy wszelką aktywność sportową na terenach otwartych – wyjaśniał takie decyzje premier Mateusz Morawiecki.

Od 12 lutego w pełnym reżimie sanitarnym mają zostać otwarte hotele i baza noclegowa dla wszystkich, ale z maksymalnie 50-procentowym obłożeniem. – Restauracje, siłownie, kluby fitness i część działalności gospodarczych zostaje nadal zamknięta.

Morawiecki nawiązał też do szczepień. – Tempo szczepienia obecnie jest zależne jedynie od tempa dostaw szczepionek wg kalendarza zamówień w UE. Już prawie 100% medyków zostało zaszczepionych, więc pierwszy etap mamy powoli za sobą – powiedział. – Każdy krok to krok powrotu do normalności, do której chcielibyśmy dojść jak najszybciej. Jeżeli utrzymamy stopniowy rytm otwierania gospodarki to myślę, że kolejne etapy są coraz bliżej przed nami – dodał.

Z drugiej strony minister zdrowia Adam Niedzielski dodał, że decyzja o luzowaniu obostrzeń jest warunkowa i jeżeli pod koniec lutego nastąpi zauważalny wzrost zachorowań, to będzie on rekomendował wykonanie „kroku w tył”, czyli powrót do większych restrykcji – poinformował szef resortu. – Jeśli sytuacja będzie rozwijała się lepiej, to możliwe, że będą możliwe kolejne luzowania, ale od nas to wszystko zależy czy będziemy przestrzegać reżimu sanitarnego - dystans, dezynfekcja, maseczka – dodał.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.