TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

12

02 2021

Od dziś luzowanie obostrzeń


Grodzisk News


foto: Adam Guz/KPRMOd dziś luzowanie obostrzeń - Grodzisk News


Od 12 lutego nastąpi rozluźnienie kolejnych obostrzeń epidemicznych. Na dzisiejszej konferencji w Kancelarii Premiera dowiedzieliśmy się m.in. o otwarciu kin i teatrów, a także pływalni i obiektów sportowych na wolnym powietrzu. Z miejsca ruszą też hotele. Restauracje i kluby fitness pozostaną jednak zamknięte.


reklama Grodzisk mazowiecki

Od 12 lutego otwarte warunkowo – na dwa tygodnie – zostaną otwarte obiekty sportowe na świeżym powietrzu, takie jak stoki narciarskie, korty tenisowe i baseny, a także kina oraz teatry – z połową obłożenia. Branża fitness nadal będzie zamknięta.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

– Wirus najlepiej rozprzestrzenia się w pomieszczeniach zamkniętych, dlatego dopuszczamy wszelką aktywność sportową na terenach otwartych – wyjaśniał takie decyzje premier Mateusz Morawiecki.

Od 12 lutego w pełnym reżimie sanitarnym mają zostać otwarte hotele i baza noclegowa dla wszystkich, ale z maksymalnie 50-procentowym obłożeniem. – Restauracje, siłownie, kluby fitness i część działalności gospodarczych zostaje nadal zamknięta.

Morawiecki nawiązał też do szczepień. – Tempo szczepienia obecnie jest zależne jedynie od tempa dostaw szczepionek wg kalendarza zamówień w UE. Już prawie 100% medyków zostało zaszczepionych, więc pierwszy etap mamy powoli za sobą – powiedział. – Każdy krok to krok powrotu do normalności, do której chcielibyśmy dojść jak najszybciej. Jeżeli utrzymamy stopniowy rytm otwierania gospodarki to myślę, że kolejne etapy są coraz bliżej przed nami – dodał.

Z drugiej strony minister zdrowia Adam Niedzielski dodał, że decyzja o luzowaniu obostrzeń jest warunkowa i jeżeli pod koniec lutego nastąpi zauważalny wzrost zachorowań, to będzie on rekomendował wykonanie „kroku w tył”, czyli powrót do większych restrykcji – poinformował szef resortu. – Jeśli sytuacja będzie rozwijała się lepiej, to możliwe, że będą możliwe kolejne luzowania, ale od nas to wszystko zależy czy będziemy przestrzegać reżimu sanitarnego - dystans, dezynfekcja, maseczka – dodał.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.