TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

02

05 2023

Od 8 maja zmiana rozkładu WKD. Potrwa do końca czerwca


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Od 8 maja zmiana rozkładu WKD. Potrwa do końca czerwca - Grodzisk News


Od dziś do 7 maja potrwają zmiany wprowadzone przez Warszawską Kolej Dojazdową w związku z pracami przy budowie drugiego toru między Podkową a Grodziskiem. Tymczasem już od 8 maja przewoźnik wprowadzi następną korektę ważną do końca czerwca.


Kolejarze prowadzą prace związane z budową nowego toru, a także przebudową dotychczasowego traktu linii nr 47. na szlaku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska (etap obejmujący rozbiórkę istniejącego starego toru i budowę w jego śladzie nowego toru),

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Od 8 maja (poniedziałek) do 30 czerwca (piątek) na linii WKD obowiązywać będzie nowy, zmieniony, rozkład jazdy pociągów i zastępczej komunikacji autobusowej. Owa organizacja ruchu zakłada przerwę w kursowaniu pociągów pomiędzy Podkową Leśną i Grodziskiem Mazowieckim – w dni powszednie od godz. 9:05 do godz. 16:00. – Powyższą relację obsłuży w tym czasie zastępcza komunikacja autobusowa ZA1.
Relację od Podkowy Leśnej do Milanówka w dalszym ciągu obsługiwać będzie zastępcza komunikacja autobusowa ZA12 – podała wukadka.

Od 8 maja zasady organizacji ruchu pociągów WKD oraz zastępczej komunikacji autobusowej wraz z rozkładami jazdy będą takie same jak do 30 kwietnia.

– Wyjątek będzie stanowić 9 czerwca (piątek), w którym – podobnie 2 maja (wtorek) – pociągi pojadą jak w dzień powszedni, bez przerwy w kursowaniu pomiędzy Podkową Leśną i Grodziskiem Mazowieckim – poinformował przewoźnik.

ORGANIZACJA RUCHU POCIĄGÓW WKD ORAZ ZASTĘPCZEJ KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ WKD

1. W związku z budową drugiego toru na odcinku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska (etap obejmujący rozbiórkę istniejącego starego toru i budowę w jego śladzie nowego toru) od dnia 08.05.2023 (poniedziałek) do dnia 30.06.2023 (piątek) zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu pociągów WKD:
(a) w dni powszednie w godz. 9:05-16:00 (z wyjątkiem piątku, 09.06.2023) zamknięcie toru nr 1 na odcinku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska; skrócenie relacji pociągów realizujących połączenia do/ze stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska; pociągi te będą kończyć lub rozpoczynać bieg na stacji Podkowa Leśna Główna; wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej linii ZA1 na odcinku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Maz. Radońska przez: Kazimierówkę (w w/w dni powszednie w godz. 9:05-16:00);
(b) w soboty, niedziele i święta ruch pociągów prowadzony bez ograniczeń na odcinku Grodzisk Mazowiecki Radońska – Warszawa Śródmieście WKD;
(c) w dalszym ciągu zamknięta dla ruchu pociągów pozostaje linia kolejowa do Milanówka – obsługę połączeń na relacji Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów zapewnia zastępcza komunikacja autobusowa – linia ZA12.
2. Na stacji Podkowa Leśna Główna zostanie zorganizowany punkt przesiadkowy pomiędzy pociągami WKD oraz pojazdami ZKA realizującymi połączenia do Grodziska Mazowieckiego i Milanówka.
3. Czas przesiadki na stacji Podkowa Leśna Główna, jak również wydłużony czas przejazdu ZKA nie wpływa na czas ważności biletu w stosunku do czasu przejazdu pociągiem WKD według zwykłej organizacji ruchu.
4. Podróżni korzystający z ZKA zobowiązani są do podróżowania tą komunikacją na podstawie ważnego biletu WKD. W związku z brakiem możliwości skasowania biletu jednorazowego w autobusie, pasażerowie rozpoczynający podróż autobusem zobowiązani są skasować odręcznie bilet jednorazowy w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika, wpisując w sposób trwały datę, godzinę i minuty rozpoczęcia przejazdu. Długopisy dostępne będą u kierowcy autobusu.
5. W pojazdach ZKA nie ma możliwości zakupu biletu WKD oraz przewozu roweru.
6. W dniu 09.06.2023 (piątek) obowiązuje rozkład jazdy dla dnia powszedniego. Tego dnia ruch pociągów pasażerskich będzie prowadzony bez ograniczeń na trasie Grodzisk Maz. Radońska – W-wa Śródmieście WKD.
7. Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. przypomina, iż w związku z budową drugiego toru linii kolejowej nr 47 na szlaku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska w pociągach spółki „Koleje Mazowieckie – KM” Sp. z o.o. na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście są honorowane wszystkie bilety okresowe odcinkowe WKD wydane z/do stacji:
(a) Grodzisk Mazowiecki Radońska, Grodzisk Mazowiecki Jordanowice, Grodzisk Mazowiecki Piaskowa, Grodzisk Mazowiecki Okrężna (odpowiednik stacji KM – Grodzisk Mazowiecki);
(b) Brzózki, Kazimierówka, Polesie, Milanówek Grudów (odpowiednik stacji KM – Milanówek);
(c) Podkowa Leśna Zachodnia (odpowiednik stacji KM – Brwinów).

Więcej TUTAJ.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.