reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

02

05 2023

Od 8 maja zmiana rozkładu WKD. Potrwa do końca czerwca


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Od 8 maja zmiana rozkładu WKD. Potrwa do końca czerwca - Grodzisk News


Od dziś do 7 maja potrwają zmiany wprowadzone przez Warszawską Kolej Dojazdową w związku z pracami przy budowie drugiego toru między Podkową a Grodziskiem. Tymczasem już od 8 maja przewoźnik wprowadzi następną korektę ważną do końca czerwca.


Kolejarze prowadzą prace związane z budową nowego toru, a także przebudową dotychczasowego traktu linii nr 47. na szlaku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska (etap obejmujący rozbiórkę istniejącego starego toru i budowę w jego śladzie nowego toru),

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Od 8 maja (poniedziałek) do 30 czerwca (piątek) na linii WKD obowiązywać będzie nowy, zmieniony, rozkład jazdy pociągów i zastępczej komunikacji autobusowej. Owa organizacja ruchu zakłada przerwę w kursowaniu pociągów pomiędzy Podkową Leśną i Grodziskiem Mazowieckim – w dni powszednie od godz. 9:05 do godz. 16:00. – Powyższą relację obsłuży w tym czasie zastępcza komunikacja autobusowa ZA1.
Relację od Podkowy Leśnej do Milanówka w dalszym ciągu obsługiwać będzie zastępcza komunikacja autobusowa ZA12 – podała wukadka.

Od 8 maja zasady organizacji ruchu pociągów WKD oraz zastępczej komunikacji autobusowej wraz z rozkładami jazdy będą takie same jak do 30 kwietnia.

– Wyjątek będzie stanowić 9 czerwca (piątek), w którym – podobnie 2 maja (wtorek) – pociągi pojadą jak w dzień powszedni, bez przerwy w kursowaniu pomiędzy Podkową Leśną i Grodziskiem Mazowieckim – poinformował przewoźnik.

ORGANIZACJA RUCHU POCIĄGÓW WKD ORAZ ZASTĘPCZEJ KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ WKD

1. W związku z budową drugiego toru na odcinku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska (etap obejmujący rozbiórkę istniejącego starego toru i budowę w jego śladzie nowego toru) od dnia 08.05.2023 (poniedziałek) do dnia 30.06.2023 (piątek) zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu pociągów WKD:
(a) w dni powszednie w godz. 9:05-16:00 (z wyjątkiem piątku, 09.06.2023) zamknięcie toru nr 1 na odcinku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska; skrócenie relacji pociągów realizujących połączenia do/ze stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska; pociągi te będą kończyć lub rozpoczynać bieg na stacji Podkowa Leśna Główna; wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej linii ZA1 na odcinku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Maz. Radońska przez: Kazimierówkę (w w/w dni powszednie w godz. 9:05-16:00);
(b) w soboty, niedziele i święta ruch pociągów prowadzony bez ograniczeń na odcinku Grodzisk Mazowiecki Radońska – Warszawa Śródmieście WKD;
(c) w dalszym ciągu zamknięta dla ruchu pociągów pozostaje linia kolejowa do Milanówka – obsługę połączeń na relacji Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów zapewnia zastępcza komunikacja autobusowa – linia ZA12.
2. Na stacji Podkowa Leśna Główna zostanie zorganizowany punkt przesiadkowy pomiędzy pociągami WKD oraz pojazdami ZKA realizującymi połączenia do Grodziska Mazowieckiego i Milanówka.
3. Czas przesiadki na stacji Podkowa Leśna Główna, jak również wydłużony czas przejazdu ZKA nie wpływa na czas ważności biletu w stosunku do czasu przejazdu pociągiem WKD według zwykłej organizacji ruchu.
4. Podróżni korzystający z ZKA zobowiązani są do podróżowania tą komunikacją na podstawie ważnego biletu WKD. W związku z brakiem możliwości skasowania biletu jednorazowego w autobusie, pasażerowie rozpoczynający podróż autobusem zobowiązani są skasować odręcznie bilet jednorazowy w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika, wpisując w sposób trwały datę, godzinę i minuty rozpoczęcia przejazdu. Długopisy dostępne będą u kierowcy autobusu.
5. W pojazdach ZKA nie ma możliwości zakupu biletu WKD oraz przewozu roweru.
6. W dniu 09.06.2023 (piątek) obowiązuje rozkład jazdy dla dnia powszedniego. Tego dnia ruch pociągów pasażerskich będzie prowadzony bez ograniczeń na trasie Grodzisk Maz. Radońska – W-wa Śródmieście WKD.
7. Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. przypomina, iż w związku z budową drugiego toru linii kolejowej nr 47 na szlaku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska w pociągach spółki „Koleje Mazowieckie – KM” Sp. z o.o. na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście są honorowane wszystkie bilety okresowe odcinkowe WKD wydane z/do stacji:
(a) Grodzisk Mazowiecki Radońska, Grodzisk Mazowiecki Jordanowice, Grodzisk Mazowiecki Piaskowa, Grodzisk Mazowiecki Okrężna (odpowiednik stacji KM – Grodzisk Mazowiecki);
(b) Brzózki, Kazimierówka, Polesie, Milanówek Grudów (odpowiednik stacji KM – Milanówek);
(c) Podkowa Leśna Zachodnia (odpowiednik stacji KM – Brwinów).

Więcej TUTAJ.


ZOBACZ TEŻ







Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.




Warning: Undefined array key "tresc" in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 62

Warning: Undefined variable $podpis in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 63

Treść komentarza
Podpis





reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE



💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.