09 07 2019

Nowy sprzęt w Szpitalu Zachodnim

09.07.2019, godz.: 13:27
Nowy sprzęt w Szpitalu Zachodnim
Fot. szpitalzachodni.pl

Szpital Zachodni w Grodzisku wzbogacił się o nowoczesny sprzęt medyczny – najnowszej generacji angiograf, który stanął w nowej pracowni rentgenodiagnostyki.

Każdego dnia z usług grodziskiego szpitala korzysta wielu mieszkańców, a każdy nowy sprzęt ma przekładać się na poprawę bezpieczeństwa pacjentów. Teraz grodziska placówka ma do dyspozycji nowy sprzęt – nowoczesny angiograf służący do ratowania życia i zdrowia pacjentów z udarem niedokrwiennym.

Aparat zainstalowano w nowej pracowni rentgenodiagnostyki zabiegowej. Pozwala on na leczenie wad naczyniowych ośrodkowego układu nerwowego z wykonywaniem zabiegu trombektomii łącznie. Co warto podkreślić, grodziski szpital jest również ośrodkiem szkoleniowym właśnie w zakresie przeprowadzania zabiegów trombektomii.

Całkowity koszt uruchomienia nowej pracowni rentgenodiagnostyki zabiegowej to ponad 4,6 mln zł. Blisko 1,26 mln zł na ten cel przekazało Starostwo Powiatowe w Grodzisku, 850 tys. zł przekazała grodziska gmina, a ponad 1,7 mln zł pochodzi z Ministerstwa Zdrowia.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata