TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

23

12 2020

Nowy ratusz w Grodzisku przed czasem? „Jest szansa”


Grodzisk News


foto: GrodziskNews.plNowy ratusz w Grodzisku przed czasem? „Jest szansa” - Grodzisk News


Zaglądamy na budowę nowego ratusza w Grodzisku. Prace idą bowiem pełną parą i jak oceniają urzędnicy – inwestycja jest ukończona w 70 procentach.


– Można powiedzieć, że pracę idą bardzo dobrze. Ukończyliśmy już około 70 procent wszystkich prac. Budynek ma stan surowy zamknięty i można było przystąpić do prac instalacyjno-wykończeniowych wewnątrz – mówi Urszula Chrzanowska z grodziskiego magistratu.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Teraz budowniczowie zabierają się m.in. za montaż mediów wewnątrz, wszelkie roboty okładzinowe. – Wybudowana jest już kotłownia, więc można było spokojnie przejść do prac wewnątrz – mówi Chrzanowska. – Przy takim tempie jest spora szansa zakończyć inwestycję wcześniej, przed planowanym terminem – dodaje.

Ratusz to dwupiętrowy obiekt z częściowym podpiwniczeniem, okalający zabytkową Willę Niespodzianka. Parter będzie przeznaczony głównie dla obsługi mieszkańców, z kolei pierwsze i drugie piętro będzie przeznaczone na pomieszczenia biurowe. Na każdej kondygnacji zaprojektowano też pokój śniadań i węzeł sanitarny oraz pomieszczenia magazynowo-archiwalne do przechowywania dokumentów. Jest też nadbudówka na pomieszczenia techniczne i kotłownię. Budynek będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku będzie pracować około 120 osób w pełnym wymiarze czasu pracy.

Termin realizacji prac wyznaczony został na 24 miesiące od podpisania umowy z wykonawcą, a ta została podpisana w sierpniu 2019 r.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

A w Kadach czuć szambo, bo kanalizacji brak nikt z urzędników o tym nie myśli, nie wie może.....a pieniądze wielkim strumieniem płyną do innych inwestycji. Aby urzędnikom było wygodniej, pięknie

B.Szoka
23-12-2020 17:26

Szkoda tylko że tak szpeci architekturę od ul. Kilińskiego. Odległość od starego budynku LOK (odbudowany w nowym miejscu) jest skandalicznie mała a właściwie jej nie ma. Dodatkowo ten piękny budynek ma za sobą blok bo tak nowy ratusz wygląda od tyłu. Szkoda zmarnowanej szansy.

Grodziszczanin
23-12-2020 21:18

a w kozerkach droga na wloskiej kpina

zibi
23-12-2020 22:46

pokaż wszystkie komentarze (9)

📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.