reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

23

12 2020

Nowy ratusz w Grodzisku przed czasem? „Jest szansa”


Grodzisk News


foto: GrodziskNews.plNowy ratusz w Grodzisku przed czasem? „Jest szansa” - Grodzisk News


Zaglądamy na budowę nowego ratusza w Grodzisku. Prace idą bowiem pełną parą i jak oceniają urzędnicy – inwestycja jest ukończona w 70 procentach.


reklama Grodzisk mazowiecki

– Można powiedzieć, że pracę idą bardzo dobrze. Ukończyliśmy już około 70 procent wszystkich prac. Budynek ma stan surowy zamknięty i można było przystąpić do prac instalacyjno-wykończeniowych wewnątrz – mówi Urszula Chrzanowska z grodziskiego magistratu.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Teraz budowniczowie zabierają się m.in. za montaż mediów wewnątrz, wszelkie roboty okładzinowe. – Wybudowana jest już kotłownia, więc można było spokojnie przejść do prac wewnątrz – mówi Chrzanowska. – Przy takim tempie jest spora szansa zakończyć inwestycję wcześniej, przed planowanym terminem – dodaje.

Ratusz to dwupiętrowy obiekt z częściowym podpiwniczeniem, okalający zabytkową Willę Niespodzianka. Parter będzie przeznaczony głównie dla obsługi mieszkańców, z kolei pierwsze i drugie piętro będzie przeznaczone na pomieszczenia biurowe. Na każdej kondygnacji zaprojektowano też pokój śniadań i węzeł sanitarny oraz pomieszczenia magazynowo-archiwalne do przechowywania dokumentów. Jest też nadbudówka na pomieszczenia techniczne i kotłownię. Budynek będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku będzie pracować około 120 osób w pełnym wymiarze czasu pracy.

Termin realizacji prac wyznaczony został na 24 miesiące od podpisania umowy z wykonawcą, a ta została podpisana w sierpniu 2019 r.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

A w Kadach czuć szambo, bo kanalizacji brak nikt z urzędników o tym nie myśli, nie wie może.....a pieniądze wielkim strumieniem płyną do innych inwestycji. Aby urzędnikom było wygodniej, pięknie
B.Szoka


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.