TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

10

06 2015

Nowy bat gmin na właścicieli nielegalnych reklam


Grodzisk News


Nowy bat gmin na właścicieli nielegalnych reklam - Grodzisk News


Walka Podkowy Leśnej z nielegalnymi reklamami trwa w najlepsze, a samorząd zaczyna w tej walce odnosić coraz istotniejsze sukcesy, mając w perspektywie kolejne.


reklama Grodzisk Mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego Nakazał rozbiórkę bilbordów reklamowych przy trasie 719. Chodzi o dwie takie instalacje znajdujące się u zbiegu ulic Gołębiej z drogą wojewódzką. Ich właściciel odwołał się od tej decyzji, na co również szybko zareagował podkowiański samorząd. ? W związku z tym zawiadomiliśmy Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o łamaniu zapisów Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego oraz Ustawy o Ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Pozostałe reklamy rozwieszane na płotach sukcesywnie są zdejmowane przez właścicieli, czasami opornie ? napisał na swoim blogu Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Włodarz ma nadzieję, że sukcesów w bataliach z właścicielami nielegalnych reklam będzie coraz więcej, dzięki tzw. ustawie krajobrazowej, która wejdzie w życie 16 sierpnia. Regulacja ta da gminom możliwość uchwalania przepisów dotyczących reklamy zewnętrznej, niezależnych względem planów miejscowych. Innym narzędziem samorządów w walce z nielegalnymi nośnikami będzie karanie grzywnami za zajmowanie przestrzeni publicznej. Usprawniona została również kwestia egzekucji tych przepisów.

? Kary za nielegalne reklamy będą czterdziestokrotnością opłat reklamowych i będą zależały od stawek ustalonych przez gminy. Kary w pierwszej kolejności nakładane będą na podmioty, które umieściły reklamę, a jeśli ustalenie tego będzie niemożliwe ukarani będą właściciele nieruchomości, na których posadowione są nielegalne reklamy. Karę pieniężną w drodze decyzji wymierza burmistrz. Ustawa krajobrazowa poza karaniem opłatą administracyjną daje samorządom prawo do zdejmowania nielegalnych wielkoformatowych reklam i obciążania kosztami ? wyjaśnia burmistrz Tusiński i dodaje: ? Nic tak nie boli, jak uderzenie po kieszeni.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.