TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

10

06 2015

Nowy bat gmin na właścicieli nielegalnych reklam


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Walka Podkowy Leśnej z nielegalnymi reklamami trwa w najlepsze, a samorząd zaczyna w tej walce odnosić coraz istotniejsze sukcesy, mając w perspektywie kolejne.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego Nakazał rozbiórkę bilbordów reklamowych przy trasie 719. Chodzi o dwie takie instalacje znajdujące się u zbiegu ulic Gołębiej z drogą wojewódzką. Ich właściciel odwołał się od tej decyzji, na co również szybko zareagował podkowiański samorząd. ? W związku z tym zawiadomiliśmy Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o łamaniu zapisów Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego oraz Ustawy o Ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Pozostałe reklamy rozwieszane na płotach sukcesywnie są zdejmowane przez właścicieli, czasami opornie ? napisał na swoim blogu Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Włodarz ma nadzieję, że sukcesów w bataliach z właścicielami nielegalnych reklam będzie coraz więcej, dzięki tzw. ustawie krajobrazowej, która wejdzie w życie 16 sierpnia. Regulacja ta da gminom możliwość uchwalania przepisów dotyczących reklamy zewnętrznej, niezależnych względem planów miejscowych. Innym narzędziem samorządów w walce z nielegalnymi nośnikami będzie karanie grzywnami za zajmowanie przestrzeni publicznej. Usprawniona została również kwestia egzekucji tych przepisów.

? Kary za nielegalne reklamy będą czterdziestokrotnością opłat reklamowych i będą zależały od stawek ustalonych przez gminy. Kary w pierwszej kolejności nakładane będą na podmioty, które umieściły reklamę, a jeśli ustalenie tego będzie niemożliwe ukarani będą właściciele nieruchomości, na których posadowione są nielegalne reklamy. Karę pieniężną w drodze decyzji wymierza burmistrz. Ustawa krajobrazowa poza karaniem opłatą administracyjną daje samorządom prawo do zdejmowania nielegalnych wielkoformatowych reklam i obciążania kosztami ? wyjaśnia burmistrz Tusiński i dodaje: ? Nic tak nie boli, jak uderzenie po kieszeni.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.