reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

08

11 2020

Nowe maszty i flagi powstaną w regionie? Głosowanie trwa


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Fot. PixabayNowe maszty i flagi powstaną w regionie? Głosowanie trwa - Grodzisk News


Trwa konkurs „Pod biało-czerwoną”, który zakłada sfinansowanie przez rząd zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Maszty i flagi pojawią się tam, gdzie mieszkańcy oddadzą odpowiednią ilość głosów.


Projekt ten ma m.in. na celu „godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o  wolność Ojczyzny poświęcali  nasi przodkowie” - czytamy na stronie konkursowej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Ile głosów potrzeba do realizacji projektu? Dla gmin do 20 tys. mieszkańców należy uzyskać 100 głosów, dla gmin od 20 tys. do 100 tys. mieszkańców – 500 głosów, a dla gmin powyżej 100 tys. mieszkańców – 1000 głosów.

W konkursie startują również gminy z naszego powiatu. Wszystkie z wyjątkiem Grodziska muszą zdobyć po 100 głosów, a grodziska gmina – 500. Największe szanse na osiągnięcie celu ma obecnie Milanówek, który zebrał 60 głosów i do osiągnięcia wymaganego pułapu brakuje mu 40 głosów. Grodzisk zebrał już co prawda 119 głosów, ale z racji tego, że musi ich zebrać 500, to brakuje mu jeszcze ponad cztery razy tyle. Żabia Wola zebrała 29 głosów, a Baranów 27. Najmniej głosów oddali mieszkańcy gmin Jaktorów (8) oraz Podkowa Leśna (4).

Głosowanie trwa do 11 listopada do godz. 23.59. Swój głos można oddawać tutaj (https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/). Wyniki będą opublikowane 29 listopada 2020 r.

💬︎   dodaj komentarz


reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.