TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

04

11 2022

Nowe informacje w sprawie śmiertelnego potrącenia rowerzysty pod Jaktorowem


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP Grodzisk Maz.1 - Grodzisk News


Wracamy do sprawy tragicznego wypadku, który wydarzył się w czwartek na granicy miejscowości Budy Zosine i Jaktorów-Kolonia. Służby pracujące na miejscu podały bliższe szczegóły śmiertelnego potrącenia, w wyniku którego zmarł 78-letni rowerzysta, mimo długotrwałej reanimacji.


Do wypadku doszło przed godziną 17.00 na drodze przebiegającej m.in. przez Budy Zosine i Jaktorów-Kolonię i prowadzącej w kierunku Baranowa. – Kierujący mercedesem podczas manewru wyprzedzania zjechał na przeciwległy pas ruchu i tam uderzył w jadącego z przeciwka rowerzystę. Niestety, mimo długotrwałej reanimacji, 78-letni mężczyzna zmarł na skutek odniesionych obrażeń – poinformowała grodziska policja.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W sprawie trwają ustalenia dotyczące szczegółowych okoliczności wypadku. – Ustalamy między innymi to, czy kierowca mercedesa wyprzedzał innego rowerzystę i dlatego zjechał na przeciwległy pas czy nie – wyjaśnia asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Katarzyna Zych poinformowała nas również, że kierowca został zatrzymany i będą z nim dalej prowadzone czynności w tej sprawie.

Jednocześnie policjanci po raz kolejny apelują o szczególną ostrożność i czujność na drodze, zwłaszcza w miejscach słabiej oświetlonych i na drogach bez wydzielonych stref ruchu dla pieszych i rowerzystów. Do tragedii bowiem potrzeba bardzo niewiele...


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.