TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

04

11 2022

Nowe informacje w sprawie śmiertelnego potrącenia rowerzysty pod Jaktorowem


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP Grodzisk Maz.Nowe informacje w sprawie śmiertelnego potrącenia rowerzysty pod Jaktorowem - Grodzisk News


Wracamy do sprawy tragicznego wypadku, który wydarzył się w czwartek na granicy miejscowości Budy Zosine i Jaktorów-Kolonia. Służby pracujące na miejscu podały bliższe szczegóły śmiertelnego potrącenia, w wyniku którego zmarł 78-letni rowerzysta, mimo długotrwałej reanimacji.


Do wypadku doszło przed godziną 17.00 na drodze przebiegającej m.in. przez Budy Zosine i Jaktorów-Kolonię i prowadzącej w kierunku Baranowa. – Kierujący mercedesem podczas manewru wyprzedzania zjechał na przeciwległy pas ruchu i tam uderzył w jadącego z przeciwka rowerzystę. Niestety, mimo długotrwałej reanimacji, 78-letni mężczyzna zmarł na skutek odniesionych obrażeń – poinformowała grodziska policja.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W sprawie trwają ustalenia dotyczące szczegółowych okoliczności wypadku. – Ustalamy między innymi to, czy kierowca mercedesa wyprzedzał innego rowerzystę i dlatego zjechał na przeciwległy pas czy nie – wyjaśnia asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Katarzyna Zych poinformowała nas również, że kierowca został zatrzymany i będą z nim dalej prowadzone czynności w tej sprawie.

Jednocześnie policjanci po raz kolejny apelują o szczególną ostrożność i czujność na drodze, zwłaszcza w miejscach słabiej oświetlonych i na drogach bez wydzielonych stref ruchu dla pieszych i rowerzystów. Do tragedii bowiem potrzeba bardzo niewiele...


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Czemu rowerzysci jeżdżą po zmroku bez swiatel i kamizelek? Ubrani w ciemne ubrania są zwyczajnie niewidoczni a potem lament.

Vito
04-11-2022 20:43

Bo nikt ich do tego nie zmusza, akcje o niechonionych uczestnikach ruchu sa nastawione na kierowców a nie na pieszych i rowerzystów . Nie ma policji na bocznych drogach o zmierzchu by wyłapać niewidzialnych. Piesi nie wiedzą którą strona drogi chodzić

Kierowca
05-11-2022 06:06

Pytanie czemu jeżdżą po paru głębszych

Ewa
05-11-2022 12:24

Patologia pedalarzy - świateł brak!

Jan Kowalski
05-11-2022 00:53

Rowerzyści - grupa która nigdy nic nie musi. Brak oświetlenia, wjeżdżanie na pasy bez obejrzenia się czy coś jedzie, w ogóle nie zwracanie uwagi na samochody i pieszych gdziekolwiek jadą. Niech się w końcu nauczą przepisów ruchu drogowego i zaczną używać mózgu jak jadą to może zachowają życie.

Wkurzony kierowca i pieszy
05-11-2022 10:25

Z całą surowością i bezwzględnością trzeba karać tych bandytów którzy zabijają pieszych i rowerzystów swoimi blachosmrodami

Budnik
06-11-2022 09:22

A czy rowerzysta miał kamizelkę? Światło ? Kask? Jak nie to wg mnie był samobójcą

Zuza
07-11-2022 10:02

Zgadzam się. Tak samo piesi, muszą po zmroku być widoczni z daleka jeżeli idą poboczem, sama widziałam u nas w Mrokowie dzieckonwracajace Krakowską rowerem beż oświetlenia. AL. KRAKOWSKĄ!!!!! Dramat, nawet jak to był krótki odcinek.

Gos
25-11-2022 06:34

Sama jeżdżę rowerem i muszę z ubolewaniem powiedzieć, że inni rowerzyści nie mają ani świateł, ani dzwonków, wyprzedzają często po prawej stronie i bez ostrzeżenia, młode chłopaki do tego pełnym gazem. Dlaczego policja tego nie kontroluje?

Jolanta
28-11-2022 16:34
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.