TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

02

02 2023

Nowa metoda oszustów. W mailach pdszywają się pod Centralne Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: policja.plNowa metoda oszustów. W mailach pdszywają się pod Centralne Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. - Grodzisk News


Złodzieje wynajdują coraz to nowe metody oszustw w internecie. Ostatnio podszywają się w mailach pod Centralne Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Policjanci apelują o szczególną ostrożność i czujność przy otwieraniu podobnych wiadomości z załącznikami.


Metoda oszustów jest prosta – odwołuje się do zachęcenia użytkownika do pobrania z załącznika rzekomego oprogramowania antywirusowego. W rzeczywistości jest jednak szkodliwe oprogramowanie pozwalające przestępcom zablokować nasz komputer lub przejąć nad nim kontrolę.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Treść wiadomości sugeruje pobranie przygotowanego przez CBZC oprogramowania do wykrywania wirusów. Link przesłany w wiadomości prowadzi do fałszywej strony internetowej, gdzie umieszczony jest plik z rozszerzeniem .bat mogący zawierać szkodliwe oprogramowanie. Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości zwraca uwagę, że w treści wiadomości przesyłanej przez oszustów występują błędy w pisowni, podany jest nieprawidłowy adres mailowy, ponadto adres strony internetowej poprzedzony jest fałszywą frazą: troadsecow.com. – przestrzegają policjanci z Komendy Głównej.

Ważne, aby pamiętać, że policjanci nigdy na swoich stronach, ani tym bardziej mailowo, nie udostępniają żadnego oprogramowania do diagnostyki systemu.

Nasze wskazówki w zakresie używania np. programów antywirusowych mogą dotyczyć jedynie pobierania legalnych, sprawdzonych i oryginalnych programów z oficjalnych domen producentów – dodają specjaliści z CBZC.

Poniżej przykłady ilustrujące próbę oszustwa

Nowa metoda oszustów. W mailach pdszywają się pod Centralne Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. - Grodzisk News
Nowa metoda oszustów. W mailach pdszywają się pod Centralne Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. - Grodzisk News

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.