reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

02

02 2023

Nowa metoda oszustów. W mailach pdszywają się pod Centralne Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: policja.plNowa metoda oszustów. W mailach pdszywają się pod Centralne Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. - Grodzisk News


Złodzieje wynajdują coraz to nowe metody oszustw w internecie. Ostatnio podszywają się w mailach pod Centralne Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Policjanci apelują o szczególną ostrożność i czujność przy otwieraniu podobnych wiadomości z załącznikami.


Metoda oszustów jest prosta – odwołuje się do zachęcenia użytkownika do pobrania z załącznika rzekomego oprogramowania antywirusowego. W rzeczywistości jest jednak szkodliwe oprogramowanie pozwalające przestępcom zablokować nasz komputer lub przejąć nad nim kontrolę.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Treść wiadomości sugeruje pobranie przygotowanego przez CBZC oprogramowania do wykrywania wirusów. Link przesłany w wiadomości prowadzi do fałszywej strony internetowej, gdzie umieszczony jest plik z rozszerzeniem .bat mogący zawierać szkodliwe oprogramowanie. Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości zwraca uwagę, że w treści wiadomości przesyłanej przez oszustów występują błędy w pisowni, podany jest nieprawidłowy adres mailowy, ponadto adres strony internetowej poprzedzony jest fałszywą frazą: troadsecow.com. – przestrzegają policjanci z Komendy Głównej.

Ważne, aby pamiętać, że policjanci nigdy na swoich stronach, ani tym bardziej mailowo, nie udostępniają żadnego oprogramowania do diagnostyki systemu.

Nasze wskazówki w zakresie używania np. programów antywirusowych mogą dotyczyć jedynie pobierania legalnych, sprawdzonych i oryginalnych programów z oficjalnych domen producentów – dodają specjaliści z CBZC.

Poniżej przykłady ilustrujące próbę oszustwa

Nowa metoda oszustów. W mailach pdszywają się pod Centralne Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. - Grodzisk News
Nowa metoda oszustów. W mailach pdszywają się pod Centralne Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. - Grodzisk News
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.