reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

25

01 2023

Nowa honorowa obywatelka Brwinowa


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Urząd Gminy BrwinówNowa honorowa obywatelka Brwinowa - Grodzisk News


Brwinów nadał tytuł Honorowego Obywatela pani Marii Cybulskiej. Zasłużonej lekarce, a zarazem społeczniczce zaangażowane przez wiele lat w sprawy samorządowe.


O przyznaniu honorowego obywatelstwa zdecydował rada miejska poprzez przyjęcie jednogłośnie stosownej uchwały. Uroczyste wręczenie aktu nadania i pamiątkowego medalu odbyło się w pałacu w Brwinowie 19 stycznia. Mieszkająca w Brwinowie od 1968 r. doktor Cybulska była cenionym kardiologiem i pracowała zarówno w przychodniach w Brwinowie, jak też w szpitalu w Pruszkowie. Z myślą o potrzebach społecznych mieszkańców Brwinowa w 1998 r. przyjęła propozycję zgłoszenia jej kandydatury na radną do Rady Powiatu Pruszkowskiego i od tego czasu sprawowała ten mandat nieprzerwanie przez 20 lat. Mieszkańcy gminy Brwinów powierzali go jej przez pięć kolejnych kadencji, dając w ten sposób dowód swojego ogromnego zaufania – przypominają urzędnicy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Potwierdzała, że jako radna dobrze reprezentowała interesy brwinowian i zgłaszała liczne wnioski dotyczące modernizacji dróg powiatowych na terenie gminy Brwinów. Po wręczeniu aktu nadania obywatelstwa przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego oraz wiceprzewodniczącego Marka Winiarskiego głos zabrała Agnieszka Kuźmińska, członek obecnego Zarządu Powiatu Pruszkowskiego, która podczas uroczystości reprezentowała marszałka Adama Struzika. Pani Maria Cybulska została uhonorowana okolicznościowym medalem Pro Mazovia podkreślającym, że działalność radnej Cybulskiej i jej praca na rzecz gminy i powiatu przyczyniała się także do rozwoju województwa mazowieckiego – dodają.

– Mieszkam tu od ponad 50 lat i poznałam dużo ludzi, wśród moich przyjaciół był też Wacław Kowalski… Niezwykła to chwila, kiedy moje miasto przyznaje mi honorowe obywatelstwo – powiedziała w swoim wystąpieniu i jednocześnie dzieliła się refleksjami. – Praca w radzie dawała mi zadowolenie i satysfakcję. Zadawałam sobie jednak pytanie, czy moi mieszkańcy, moi wyborcy są ze mnie zadowoleni – mówiła wzruszona honorowa obywatelka Brwinowa.

Nowa honorowa obywatelka Brwinowa - Grodzisk Newsfoto: Urząd Gminy Brwinów


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.