TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

12

04 2024

Nocny pożar domu w Chylicach-Kolonii. Wielogodzinna akcja strażaków


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: CzytelnikNocny pożar domu w Chylicach-Kolonii. Wielogodzinna akcja strażaków - Grodzisk News


Łącznie aż dziewięć zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem, który w całości objął budynek domy jednorodzinnego w Chylicach-Kolonii. Płomienie pojawiły się po północy i niemal doszczętnie strawiły dom przy ul. Jagiełły.


Pierwszą informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od czytelnika Henryka. Szczegóły zaś potwierdziła zawodowa straż pożarna w Grodzisku. – Siedemnaście minut po północy do stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze murowanego domu jednorodzinnego przy ul. Jagiełły w miejscowości Chylice-Kolonia. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu strażacy stwierdzili, że ogniem objęty jest cały budynek, a jego lokatorzy ewakuowali się sami przed przyjazdem służb. Nikt nie wymagał pomocy przedmedycznej – relacjonuje przebieg nocnych zdarzeń asp. Krzysztof Stefaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

A akcji gaśniczej brało udział łącznie aż dziewięć zastępów pożarniczych. – Nie wszystkie te siły działały w jednym czasie. Ze względu na to, że akcja trwała długo, bo skończyła się przed godz. 5.00, zastępy wymieniały się na miejscu akcji. W sumie jednak do akcji gaszenia ognia oraz zabezpieczania miejsca pożaru skierowanych zostało dziewięć zastępów: pięć z PSP w Grodzisku, dwa z OSP w Jaktorowie oraz po jednym ochotniczym z Międzyborowa oraz Milanówka – wylicza asp. Stefaniak.

–Nasze działania polegały w dalszej fazie na zdławieniu dalszych zarzewi ognia, przelania wodą nadpalonych elementów konstrukcji budynku, a konieczna była także rozbiórka paneli fotowoltaicznych na dach, aby dostać się do ewentualnych źródeł ognia. Strażacy w pierwszej kolejności odcięli także prąd i gaz – dodaje rzecznik grodziskich strażaków.

Czytelniku! Byłeś świadkiem wypadku, coś cię zirytowało lub zaskoczyło? Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników? Daj nam znać pod numerem telefonu: 691 222 230 lub pod adresem e-mail: info@grodzisknews.pl.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Znowu Henryk pierwszy wiedział...

Fan Henryka
12-04-2024 13:43
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.