TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

12

04 2024

Nocny pożar domu w Chylicach-Kolonii. Wielogodzinna akcja strażaków


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: CzytelnikNocny pożar domu w Chylicach-Kolonii. Wielogodzinna akcja strażaków - Grodzisk News


Łącznie aż dziewięć zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem, który w całości objął budynek domy jednorodzinnego w Chylicach-Kolonii. Płomienie pojawiły się po północy i niemal doszczętnie strawiły dom przy ul. Jagiełły.


Pierwszą informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od czytelnika Henryka. Szczegóły zaś potwierdziła zawodowa straż pożarna w Grodzisku. – Siedemnaście minut po północy do stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze murowanego domu jednorodzinnego przy ul. Jagiełły w miejscowości Chylice-Kolonia. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu strażacy stwierdzili, że ogniem objęty jest cały budynek, a jego lokatorzy ewakuowali się sami przed przyjazdem służb. Nikt nie wymagał pomocy przedmedycznej – relacjonuje przebieg nocnych zdarzeń asp. Krzysztof Stefaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

A akcji gaśniczej brało udział łącznie aż dziewięć zastępów pożarniczych. – Nie wszystkie te siły działały w jednym czasie. Ze względu na to, że akcja trwała długo, bo skończyła się przed godz. 5.00, zastępy wymieniały się na miejscu akcji. W sumie jednak do akcji gaszenia ognia oraz zabezpieczania miejsca pożaru skierowanych zostało dziewięć zastępów: pięć z PSP w Grodzisku, dwa z OSP w Jaktorowie oraz po jednym ochotniczym z Międzyborowa oraz Milanówka – wylicza asp. Stefaniak.

–Nasze działania polegały w dalszej fazie na zdławieniu dalszych zarzewi ognia, przelania wodą nadpalonych elementów konstrukcji budynku, a konieczna była także rozbiórka paneli fotowoltaicznych na dach, aby dostać się do ewentualnych źródeł ognia. Strażacy w pierwszej kolejności odcięli także prąd i gaz – dodaje rzecznik grodziskich strażaków.

Czytelniku! Byłeś świadkiem wypadku, coś cię zirytowało lub zaskoczyło? Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników? Daj nam znać pod numerem telefonu: 691 222 230 lub pod adresem e-mail: info@grodzisknews.pl.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Znowu Henryk pierwszy wiedział...
Fan Henryka


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.