reklama Grodzisk mazowiecki

22

11 2020

Niemal wszystkie moduły przedszkola na miejscu


Grodzisk News


foto: podkowalesna.plNiemal wszystkie moduły przedszkola na miejscu - Grodzisk News


Trwa budowa przedszkola przy ul. Głównej w Podkowie Leśnej. Imponuje bardzo szybkie tempo powstawania obiektu. Jutro transport ostatnich modułów.


Niewiele ponad tydzień temu do miasta ogrodu przyjechały pierwsze moduły, z których zbudowane będzie przedszkole. Są one wyposażone w ściany działowe, stolarkę otworową oraz wszystkie niezbędne instalacje, co oznacza, że niedługo po rozpoczęciu prac budowlanych budynek będzie gotowy do robót wykończeniowych. Niemal wszystkie moduły są już na miejscu: w piątek był przedostatni transport, a na jutro na godz. 23.00 zaplanowany jest ostatni. – Minął nieco ponad tydzień od pierwszego transportu modułów budynku na plac budowy, a już bryła przedszkola osiągnęła imponujące rozmiary – mówią urzędnicy z podkowiańskiego magistratu.

reklama Grodzisk mazowieckiZakończenie montażu zaplanowane jest na 24 listopada na godz. 6.00.

Przypomnijmy, że takie moduły małe nie są, co oznacza, że na terenie Podkowy w godzinach nocnych można zobaczyć pojazdy, które przewożą tzw. ładunki ponadnormatywne, co nie jest częstym widokiem na terenie miasta ogrodu. Organizacja takiego przewozu wymaga specjalnych warunków, ten musi być realizowany wedle określonych przepisów.

Obiekt będzie nowoczesny, z minimalnym zapotrzebowaniem na energię cieplną i wentylację, a jednocześnie zapewni maksymalny komfort użytkowania. Układ budynku zaprojektowano tak, aby maksymalizować zyski cieplne od światła słonecznego w miesiącach zimowych. Koszty funkcjonowania obiektu mają być o około 60 proc. niższe niż poprzedniego budynku przy ul. Głównej. Nowe przedszkole będzie miało siedem sal w tym dwie podzielone specjalną, składaną ścianą tak, aby w razie potrzeby szybko zaaranżować większą przestrzeń mogąca pomieścić całą społeczność maluchów z rodzicami. Pomyślano także o dzieciach młodszych, dlatego jeden z oddziałów przystosowany będzie na potrzeby dzieci w wieku młodszym. Przedszkole powinno być gotowe do 30 czerwca 2021 r., choć niewykluczone, że proces budowy zakończy się znacznie wcześniej, nawet do 30 marca przyszłego roku.

Niemal wszystkie moduły przedszkola na miejscu - Grodzisk Newsfoto: podkowalesna.pl


Niemal wszystkie moduły przedszkola na miejscu - Grodzisk Newsfoto: podkowalesna.pl


Niemal wszystkie moduły przedszkola na miejscu - Grodzisk Newsfoto: podkowalesna.pl


Niemal wszystkie moduły przedszkola na miejscu - Grodzisk Newsfoto: podkowalesna.pl


Niemal wszystkie moduły przedszkola na miejscu - Grodzisk Newsfoto: podkowalesna.plreklama Grodzisk mazowiecki

Copyright ©aa 2014-2020 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.