TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

17

11 2020

Niedzielski: Sytuacja epidemiczna stabilizuje się


Grodzisk News


Niedzielski: Sytuacja epidemiczna stabilizuje się - Grodzisk News


Ministrowie Adam Niedzielski i Michał Dworczyk mówili na dzisiejszej konferencji prasowej, że sytuacja epidemiczna w Polsce się stabilizuje. Wskazywali m.in. na spadek dynamiki przyrostu zachorowań


– Sytuacja stabilizuje się, w bardzo różnych wymiarach, ale najważniejszy to dzienna liczba zachorowań i zajętość infrastruktury. Zachorowalność spadła poniżej 20 tys, a przebieg pandemii w ostatnich tyg. nie rozwijał się wykładniczo – mówi minister zdrowia na dzisiejszej konferencji prasowej.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Minister Michał Dworczyk dodał, że "Mamy pewną stabilizację jeśli chodzi o dynamikę zachorowań, ale to za krótki czas, żeby stanowczo mówić, że sytuacja się poprawia. Ta stabilizacja pozwala nam być ostrożnymi optymistami. To wynik decyzji podjętych w ostatnich tygodniach".

Minister Adam Niedzielski podkreślił, iż system testowania jest oparty przede wszystkim na lekarzach podstawowej opieki zdrowotnej. – To oni decydują o tym, ile badań w Polsce jest wykonywanych. Najważniejsze jest utrzymanie buforu bezpieczeństwa pomiędzy liczbą zachorowań a dostępnością infrastruktury – mówił dziś.

– Mobilność systematycznie maleje - widać jak systematycznie te regulacje zmniejszały natężenie ruchu i mobilności. Mimo, że pojawiały się zwiększenia mobilności, to ten udział czasu spędzanego w domu rósł systematycznie. Poprawę sytuacji widać w zmianie liczby i dynamiki zachorowań, w dostępności infrastruktury i w mobilności. Najważniejsze, że infrastruktura szpitalna i łóżkowa cały czas gwarantuje bezpieczeństwo Polakom – dodał.

Zgadzacie się z ministrami?


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Wybory idą czy jak? :)

Hansik
18-11-2020 09:21
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.