reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

06

04 2023

Nasze sołectwa z dotacjami na budowę wiat, oświetlenia ulicznego i nie tylko


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasoweNasze sołectwa z dotacjami na budowę wiat, oświetlenia ulicznego i nie tylko - Grodzisk News


76 inicjatyw sołeckich z subregionu warszawskiego zachodniego może liczyć na wsparcie dotacyjne w ramach programu „Mazowsze dla sołectw 2023”. Na ten cel władze regionu przeznaczyły ponad 727 tys. zł, a wśród dotowanych są sołectwa z naszego powiatu.


W ramach tegorocznej edycji programu „Mazowsze dla sołectw” wsparcie trafi do 14 gmin z subregionu warszawskiego zachodniego. Wśród 76 dofinansowanych przez samorząd Mazowsza zadań znalazły się m.in. wymiana oświetlenia na LED w sołectwie Aleksandrów (pow. nowodworski), Wykonanie wiaty przystankowej na terenie Sołectwa Lasek (pow. grodziski) czy montaż monitoringu obejmujący teren centrum wsi Zalesie Górne (pow. piaseczyński).

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na liście dotacyjnej jest łącznie 19 sołectw z powiatu grodziskiego. Jeśli chodzi o gminę Grodzisk to pieniądze na takie działania jak: zagospodarowanie działek, budowę ogrodzeń lub oświetlenia, a także kupno wyposażenia, np. na potrzeby siłowni plenerowej. Dotacje dostaną Wólka Grodziska, Kozery, Książenice, Radonie, Makówka, Chrzanów Mały, Odrano-Wola, Kłudno Stare, Izdebno Nowe. To z gminy Grodzisk.

A ponadto 10 sołectw z Żabiej Woli – Ciepłe, Grzymek, Kaleń-Towarzystwo, Bukówka, Pieńki Zarębskie, Oddział, Słubica A, Słubica Wieś, Pieńki Słubickie, Lasek.

Jak zaznacza marszałek Mazowsza, program od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem lokalnych samorządów. – Mamy trudne czasy. Rosnąca inflacja i wzrost cen dają się nam wszystkim we znaki. Tym bardziej dla wielu gmin nasza inicjatywa jest często jedyną możliwą opcją, by zrealizować inwestycje, na które brakuje środków w lokalnym budżecie – mówi Adam Struzik.

Wzorem lat ubiegłych również w tym roku w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2023 – „Mazowsze dla sołectw 2023” gminy mogły ubiegać się o wsparcie do 10 tys. zł na inwestycje realizowane w poszczególnych sołectwach m.in. na tworzenie terenów zielonych, wzrost bezpieczeństwa mieszkańców, rozwój twórczości folklorystycznej czy budowę obiektów sportowych i turystycznych. Co ważne, szansę na otrzymanie pomocy miały tylko te sołectwa, które nie skorzystały z dofinansowania w ramach programu w latach 2018-2022.
Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

Niech żyje marszałek Adam i jego żona Jarosława Kaczyńska.
Adrian


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.